نوع فایل
docx
تعداد صفحات 7
تعداد بازدید 81

روش های نوین پیشگیری از خوردگی

چکيده:

خوردگي كف مخازن را مي توان با به كارگيري همزمان حفاظت كاتدي و ممانعت كننده خوردگي از نوع فاز بخار و يا تنها با به كارگيري وي سي آي (VCI) تحت كنترل قرار داد.

خوردگي كف مخازن نفتي يكي از مشكلات مهم ذخيره سازي نفت خام و مايعات گازي است. نشست مخازن بزرگ نفتي موجب آلودگي آب هاي زيرزميني و وارد آمدن خسارت هاي جبران ناپذير به محيط زيست مي شود. در گذشته كف مخازن (قسمت بيروني مخزن كه با زمين در ارتباط است) با به كارگيري حفاظت كاتدي نتوانسته است به طور كامل مانع از نشت و جلوگيري از خوردگي كف مخازن ذخيره نفت شود. < (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 7
تعداد بازدید 81

استراتژِی های یادگیری استراتژی های یادگیری بر اساس نوع یادگیری دارای هشت نوع است که به تشریح آنها پرداخته می شود. شش مورد اول این استراتژی ها با توجه به نوع یادگیری انتخاب می شود و کاربرد دو نوع آخر برای انواع مواد یادگیری عمومیت دارد. مواد مورد یادگیری از این نظر دارای دو نوع ساده و پیچیده اند. مواد آموزشی ساده مانند حقایق، اسامی خاص، تاریخ وقایع مهم و غیره است مواد مورد یادگیری پیچیده شامل مفاهیم، قوانین و اصول، یا ترکیبی از هر سه نوع موضوع است. فهرست استراتژی های یادگیری که متعاقباً بحث خواهد شد به شرح زیر است: 1. استراتژی های تکرار و تمرین پایه؛ 2. استراتژی های تکرار و تم (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 10
تعداد بازدید 81

فوتسال

فوتسال به بازی فوتبال درون سالن، گفته می‌شود. این رقابت‌ها در زمینی به ابعاد زمین بسکتبال، در محل‌های سرپوشیده و یا در محل باز و بدون دیوار و حصار انجام می‌گیرد. فوتسال (FUTSAL)، واژه بین‌المللی برای این رشته ورزشی است. این واژه برگرفته از لغات اسپانیایی FUTbol و SALA - به معنی درونی یا درون سالن – است.

تاریخچه فوتسال

منشا شکل گیری فوتسال به شهر مونته‌ویدئوی اوروگوئه باز می‌گردد. در سال ۱۹۳۰، ژوان کارلوس سریانی، فوتبال ۵ نفره را برای مسابقات جوانان در YMCA پی‌ریزی کرد. فوتسال به سرعت در آمریکای‌جنوبی بخصوص برزیل محبوبیت پیدا کرد. بسیا (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 2
تعداد بازدید 81

تاثیر ورزش بر قلب

- ورزش و فعالیتهای تربیت بدنی موجب تقویت عضله قلب می گردد . امروزه فعالیتهای ورزشی بعنوان اقدامی جهت پیشگیری از بروز سکته های قلبی محسوب می شوند .

- در اثر ورزش عروق خونی گشاد شده و سبب تسریع جریان خون می گردد .

- میزان هموگلوبین خون بیشتر شده و نتیجه کار انتقال اکسیژن به قسمت های مختلف بدن بهتر انجام می شود .

- ورزش مرتب راهی است مناسب جهت پیشگیری از بروز بیماری فشار خون .

- ورزش می تواند میزان چربی خون را به حد متعادل برساند ، بجای خوردن دارو بهتر است ورزش کنید .

بدمینتون نخستین بار قوانین این (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 12
تعداد بازدید 81

تاریخ و تمدن ترکیه

کشور ترکیه سرزمین آفتاب و گهواره تمدن نامیده می شود. اولین شهر جهان در ترکیه وابسته به عصر حجر بوده و در چاتال هویوک قرار داشت که قدمتش به شش هزار و پانصد سال قبل از میلاد بر می گردد. از آن روزها تا کنون ترکیه از فرهنگ غنی بر خوردار شده است. ثمره فرهنگ حاصل در طی این قرون ترکیه را به بهشتی از اطلاعات و ثروت فرهنگی مبدل کرده است.

سلسله های هاتی، هیتیت، فریجیان، آراراتیان، لی سیان، لی دیان، لونیان، پارس، مقدونی، بیزانی، سلجوق و عثمانی همگی جایگاه بسزایی در تاریخ ترکیه دارا می باشند. در میان آثار و اماکن قدیمی ترکیه می توان مدارکی درجهت برتری هر یک (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 17
تعداد بازدید 81

جايگاه اتانازي يا قتل ترحم‌آميز در ادبيات حقوقي- بخش دوم

ديدگاه‌هاي مختلف در مورد اتانازي

يا قتل ترحم‌آميز ‌

موافقان اتانازي از اين روش با تعابير "مرگ تسهيل ‌شده"، "مرگ با شرافت"، "مرگ در آرامش" و... نام مي‌برند و براي اثبات عقيده خود به مواردي استدلال‌مي‌کنند که مهم‌ترين آنها عبارت است از:

‌وجود درد شديدي که افراد مبتلا به بيماري‌‌هاي لاعلاج تحمل مي‌کنند، سربار شدن افرادي که قادر نيستند در فعاليت‌‌هاي طبيعي انساني شرکت کنند؛ همانند کودکان ناقص‌الخلقه و نيز حق مفروض افراد براي آن که درباره زندگي خود تصميم بگيرند. ‌

اما مخالفان ا (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 57
تعداد بازدید 81

عنوان:

پروژه کارآفرینی (آموزشگاه پاسارگاد)

اصول حسابداری1

بخش اول – حسابداری مؤسسات خدماتی

فصل اول – آشنایی با حسابداری بنگاه اقتصادی:

درعلم اقتصاد، عوامل اقتصادی مختلفی در اختیار افراد یا گروه هایی قرار دارد که با ترکیب این عوامل به تولید کالا یا انجام خدمات می پردازند. این افراد یا گروهها را بنگاه اقتصادی می نامند.

رویدادهای اقتصادی یا مالی:

وقایعی هستند که با خرید، تولید، توزیع و فروش و ارائه خدمات با فعالیت هایی مانند وام گرفتن و وام دادن سر و کار دارند.

(جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 1
تعداد بازدید 81

خلاصه ی رمان کنارم:

داستان دریاره دختری به اسم شمیم هستش که پس از فوت مادر و پدرش بنا به گفته ی دوست باباش بعد یک سال میاد با همین خانواده ی دوست پدرش زندگی می کنه.. خانواده ی دوست پدرش یک پسر به اسم ارمیا و یک دختر به اسم المیرا دارن.. ورود شمیم به زندگی این خانواده ارمیا را ناراحت می کنه.. و از اونجا ارمیا درصدد به وجود آوردن ناراحتی برای شمیم هستش.. و سعی می کنه همه جا خوردش کنه…

خلاصه ی رمان یه بار بهم بگو دوسم داری:

مینو مهندس جوانی است که پدر و مادرش را از دست داده و به تنهایی با مهدیس

نامادری اش زندگی میکند ، بی اینکه محبت (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 2
تعداد بازدید 81

پول کشور ژاپن

/

پول کشور ترکیه

/

پول کشور چین

/

پول کشور آمریکا

/

پول کشور عربستان

/

(جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 1
تعداد بازدید 81

هجری شمسی

گاه‌شمارى به‌شکل امروزى آن ۷۳ سال پيش در ايران پديدار گشت و سال شمسي، سال رسمى ايرانيان قرار گرفت. پيش از آن در ايران سال و ماه قمرى بناى تاريخى و آغاز سال به‌شمار مى‌رفت و پس از يورش تازيان، پديدهٔ تاريخ در ايران، سال هجرت قرار گرفت و به جاى سال شمسى و ماه‌هاى ايراني، سال و ماه قمرى پديد آمد، ولى زرتشتيان، همچنان گاه‌شمارى ساسانى را نگه‌ داشته و حساب سال و ماه آنها با سال و ماه شمسى بود.

در سال ۱۳۰۴ هجرى شمسى برابر با ۱۳۴۳ هجرى قمري، بنابر قانون مصوب يازدهم فروردين، آغاز بهار به‌گونه‌اى رسمي، آغاز سال ايراناعلام شد. شش ماه آغا سال، سى و يک روز و پنج ماه (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)


تیلیغات