نوع فایل
docx
تعداد صفحات 14
تعداد بازدید 39

موضوع:

رشته مترجمی زبان انگلیسی

دبیرمربوطه:

خانم بابائیان

تهیه کننده:

شکوفه مهتر نژاد

فهرست مطالب

مقدمه

معرفی رشته

گرایش ها وابعاد مختلف دوره در کارشناسی ارشد

توانایی‌های لازم برای داوطلبان

وضعيت بازار كار رشته هاي مترجمي زبان هاي خارجي

استانداردهاي رسيدن به يك شغل توسط دانشجويان و دانش آموختگان دانشگاه ها به ويژه مترجمان

چگونگ (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 2
تعداد بازدید 39

ماده غذایی موثر در پیشگیری از بروز سرطان

۱. سیر را به هر چه می خورید اضافه کنید  سیر حاوی ترکیبات گوگرد است که سیستم ایمنی بدن را تحریک کرده و پتانسیل بالایی در نابودی تومورهای سرطانی دارد. مطالعات نشان داده که سیر به میزان قابل توجهی از بروز سرطان معده جلوگیری کند.0.

۲. خودتان را با کلم بروکلی سیر کنید بروکلی، یک گیاه مغذی ضد سرطان است که مصرف آن بسیار توصیه می شود. اما باید توجه داشته باشید که امواج مایکروویو ۹۷ درصد از خاصیت ضد سرطانی بروکلی را از بین خواهد برد؛ پس پیشنهاد می شود، آن را به صورت بخارپز و یا در سالاد و سوپ استفاده کنید.

۳ (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 2
تعداد بازدید 39

ریاضی

هر روز چند بار از چهار عمل اصلی استفاده می‌کنید؟ مفاهیم هندسی از قبیل طول، مساحت و حجم چقدر در زندگی روزمره شما کاربرد دارد؟ خیابان‌ها و میدان‌هایی که محل عبور و مرور شما است، ساختمانی که در آن زندگی می‌کنید و وسایل زندگیتان چه شکلی دارند؟ آیا غیر از این است که همه آنها از اشکال هندسی هستند یا ترکیبی از این اشکال می‌باشند؟ می‌بینید که همه ما در زندگی روزمره خود به میزان زیادی از دانش ریاضی استفاده می‌کنیم از سوی دیگر ریاضیات،‌ پایه علوم و مهندسی است و امروزه همه رشته‌هایی که پایه علمی دارند، از الگوهای ریاضی استفاده می‌کنند و در واقع هر چقدر که شغل یک فرد تخصصی‌تر شود،‌ (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 3
تعداد بازدید 39

مقدمه

/ قبل از آشنایی با رشته مهندسی مکانیک لازم است درباره یک نکته توضیحی ارائه گردد و آن ذهنیت غلطی است که درباره این رشته وجود دارد. معمولا با شنیدن کلمه مکانیک، تمامی اذهان متوجه مکانیکی اتومبیل و مشاغل جانبی آن می‌گردد، در حالی که رشته مهندسی مکانیک، به جز یک درس یک واحدی، تقریبا هیچ ارتباطی با این مشاغل ندارد. البته شایان ذکر است که دانشجویان این رشته در دروس خود با اصول طراحی و نحوه عملکرد دستگاهها و بخشهای مختلف به کار رفته در اتومبیل آشنا می‌شوند و اصولا می‌توان اتومبیل را مظهر مجسم مهندسی مکانیک دانست. این رشته در (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 4
تعداد بازدید 39

بازی‌های‌ مجازی، زیان‌های واقعیرایانه امروزه با تمامی جنبه‌های زندگی از تولد تا مرگ همراه شده است. تعجبی ندارد كه این موضوع حتی در دنیای بازی‌های كودكانه نیز رسوخ كرده است.امروزه دیگر به جای چوب الك‌دولك دسته‌های پلی‌استیشن فعالیت می‌كنند و فیفا 2010 جای توپ پلاستیكی را گرفته است. مثل تمام مظاهر فناوری، این مورد هم اگر كنترل نشود می‌تواند مشكلات زیادی ایجاد كند.

از دیدگاه روان‌شناسان، بازی یكی از نیازهای اساسی كودكان محسوب می‌شود. بسیاری از آموزش‌های تربیتی را می‌توان از طریق بازی‌ها به كودك انتقال داد، همچنین از خلال بازی‌های (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 11
تعداد بازدید 39

آلودگي صدا

رشد بي‌رويه جمعيت توأم با توسعه صنعتي و تكنولوژي كلان شهرها، مشكلات عديده‌اي را براي شهرنشينان به ارمغان مي‌آورد كه آلودگي محيط‌‌‌ زيست يكي از مهمترين اين معضلات است.

آلودگي صوتي بعنوان يكي از مهمترين آلاينده‌هاي زيست محيطي در ايجاد اينگونه مشكلات در شهرهاي بزرگ سهم بسزايي را به خود اختصاص داده است.

آلودگي صوتي با فن‌آوري و تكنولوژي صنعتي رابطه مستقيم داشته و بعبارت ديگر همزمان با رشد و ارتقاء تكنولوژي، مشكل صدا نيز ابعاد گسترده‌تري يافته و باعث بروز مشكلات بيشتري خواهد شد.

مشكل اين نوع از آلودگي در اكثريت كشورهاي صنعتي بعنوان ي (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 1
تعداد بازدید 39

بسيج

بسيج لشگر مخلص خداست كه دفتر تشكيل آن را همه مجاهدان از اولين تا آخرين امضاء نموده اند حيثيت امروز نظام، تا حد زيادي مديون بسيج و حضور همه جانبه مردم در آن بوده است، حتي تصاحب قدرت جهاني اسلامي با بسيج همه جانبه و فراگير در جهان ميسر خواهد بود به گفته امام راحل، اين امر شدني است و بايد به دنبال تحقق يافتن آن بود. « بسيج لشگر مخلص خداست كه دفتر تشكيل آن را همه مجاهدان از اولين تا آخرين امضاء نموده اند». امام خميني حيثيت امروز نظام، تا حد زيادي مديون بسيج و حضور همه جانبه مردم در آن بوده است، حتي تصاحب قدرت جهاني اسلامي با بسيج همه جانبه و فراگير در جهان ميسر خواهد بود (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 11
تعداد بازدید 39

نقش صبحانه در سلامت دانش‌آموزان

نقش صبحانه در سلامت دانش‌آموزانانتخاب نوع غذا و مهارت غذا خوردن، با وضعیت جسمی و روانی كودك در ارتباط است. ذائقه و طعم‌هایی كه كودك به آن عادت دارد، نتیجه یك سری الگوهای رفتاری و مصرفی خانواده است كه بر انتخاب كودك تاثیر مستقیم دارد و می‌تواند سلامت جسمی و روحی او را تحت تاثیر قرار دهد. به‌طور مثال، اگر غذاهای پخته شده در خانواده روغن زیادی داشته باشد، كودك همیشه تمایل بیشتری به مصرف و انتخاب اینگونه مواد غذایی خواهد داشت. نكته مهم در مورد انتخاب نوع غذا این است كه بدانیم ذائقه كودك با افزایش سن تغییر می‌كند. این مورد به راحتی وضعیت غذاخوردن كو (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 12
تعداد بازدید 39

پوست

پوست بخشی از دستگاه پوششی بدن است. بخش‌های دیگر این دستگاه مو، ناخن و غشاء مخاطی هستند.

پوست متشکّل از دو لایهٔ اصلی است:

روپوست (اپیدرم) که لایهٔ نازک‌تر خارجی می‌باشد. درم که لایه ضخیم‌تر داخلی است.

روپوست لایه‌های ضخیمی از سلولهای مسطح می‌باشد.

پوست با دارا بودن سطح متوسطی حدود ۲ متر مربع (۲.۵ یارد مربع)، یکی از بزرگ‌ترین اعضا بدن است. پوست یک سد محافظتی بین محیط جهان اطراف با عضلات، اعضای درونی و رگهای خونی و اعصاب بدن تشکیل می‌دهد. مو و ناخنها از پوست منشأ گرفته و یک حفاظت اضافی ایجاد می‌کنند. ظاهر پوست به طور (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 2
تعداد بازدید 39

نحوه چسباندن شیشه و ساخت آکواریوم

نحوه چسباندن شیشه و ساخت آکواریومممکن است در بسیاری از پروژه ها نیاز به ساخت آکواریوم داشته باشید. در این نوشتار نحوه استفاده از چسب آکواریوم برای چسباندن شیشه را به شما آموزش می دهیم. پیش از این شما را با چسب آکواریوم یا همان چسب سیلیکون آشنا نمودیم. برای چسباندن هر چه بهتر قطعات شیشه ای به هم باید نکاتی را رعایت نمایید. در اولین قدم باید محل هایی که قرار است به هم بچسبند را خوب تمیز نمایید. اگر آثار چسب روی این محل ها وجود داشته باشد باید این آثار را کاملاً به وسیله تیغ یا ابزار مشابه تمیز نمایید. در غیر این صورت نیز باید این محل ها را به (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)


تیلیغات