نوع فایل
docx
تعداد صفحات 12
تعداد بازدید 80

تاریخ و تمدن ترکیه

کشور ترکیه سرزمین آفتاب و گهواره تمدن نامیده می شود. اولین شهر جهان در ترکیه وابسته به عصر حجر بوده و در چاتال هویوک قرار داشت که قدمتش به شش هزار و پانصد سال قبل از میلاد بر می گردد. از آن روزها تا کنون ترکیه از فرهنگ غنی بر خوردار شده است. ثمره فرهنگ حاصل در طی این قرون ترکیه را به بهشتی از اطلاعات و ثروت فرهنگی مبدل کرده است.

سلسله های هاتی، هیتیت، فریجیان، آراراتیان، لی سیان، لی دیان، لونیان، پارس، مقدونی، بیزانی، سلجوق و عثمانی همگی جایگاه بسزایی در تاریخ ترکیه دارا می باشند. در میان آثار و اماکن قدیمی ترکیه می توان مدارکی درجهت برتری هر یک (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 2
تعداد بازدید 80

دلیل‌های طرفداران تغییرنام خلیج فارس

یک نقشه تاریخی دستکاری شده از خلیج فارس در خانه شیخ سعید دردبی که درآن واژهٔ "Perisan" («فارس») از کنار واژهٔ "Gulf" («خلیج») با لاک سفید حذف گردیده‌است.

بعضی دولتها و قوم گرایان تندرو با انجام هزینه‌های سنگین تغییر نام خلیج فارس را بطور جدی و بی سر و صدا دنبال می‌کنند. بر اساس کتاب اسناد نام خلیج فارس، میراثی کهن و جاودان برهان‌های آنها بر موضوع های زیر استوار است:

زمانی که اروپاییان آن دریا را خلیج فارس نام گذاری کردند دولتهای قدرتمند مستقل عربی وجود نداشتند ولی امروزه کشورهای عربی بزرگی پیرامون این دریا (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 5
تعداد بازدید 80

شغل باغداری

ماهیت

باغداری یکی از مشاغلی می باشد که بیشتر در مناطق روستایی و کوهستانی رونق زیادی دارد و در کشور عزیز ما ایران تعداد زیادی از هم وطنانمان به این شغل مشغول می باشند و بسیاری لز میوه جات مصرفی داخل در این باغات تولید می شود.

باغداری شغلی پرزحمت و در عین حال مقدس و بسیار شیرین است و برای اشتغال در این شغل اصلی ترین چیز زمین و آب و ابزار مکانیزه کشاورزی می باشد و باغدار در مراحل کاشت داشت و برداشت با استفاده از ابزارهای مختلف تمام سعی و تلاش خود را جهت تولید هر چه بهتر محصولات به کار می گیرد. در جنبه نظارتی نیز باغدار در تمام مراحل باغداری اع (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 5
تعداد بازدید 80

موضوع:

تأثير در فرهنگ عمومي کشور

تهیه کننده:

لوتوس محقق

تأثير در فرهنگ عمومي کشور

از برکات ديگر دفاع مقدس، تسخير فرهنگ عمومي کشور بود؛ به طوري‌که آنچه مورد توجه همگان بود، دفاع از کشور و تعقيب و تنبيه دشمن متجاوز بعثي بود.

وقتي امام راحل( رحمت الله عليه ) فرمودند: (جنگ در رأس امور است)، به واقع همگان جنگ را در اولويت کارها و تصميم گيري‌ها قرار داده بودند، و منافع شخصي و فردي، همه فداي مصالح جنگ شده بود.

فرهنگ جهاد و مبارزه، آن چنان بر افکار عمومي غالب شده بود که هر کسي ارزش و تأثير اجتماعي و سياسي خود را با توا (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 14
تعداد بازدید 80

بسم الله الرحمن الرحیم

آموزش کار ازمایشگاه نفت

عنوان آزمايش: تعيين نقاط اشتغال و احتراق به روش سر باز و سر بسته

هدف آزمایش:

اندازه گیری flash point و fire point برای درصد های مختلفی از kerosene و gasoil

مقدمه:

در این آزمایش با تعارف نقطه های flash و fire آشنا میشویم و هم چنین روش اندازه گیری flash point و fire point را برای فراورده های نفتی با دستگاه Cleveland open cup یاد میگیریم. که این دستگاه هم به صورت manual و هم اتوماتیک وجود دارد. این روش آزمایش برای فراورد های نفتی است که flash point (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 3
تعداد بازدید 80

نحوه ساخت ظروف سفالی وچینی

معرفی چینی زرین ایران

چینی زرین ایران معتبرترین تولیدکننده ظروف چینی در خاورمیانه و یکی از مدرن ترین کارخانجات این صنعت در جهان است و به همین سبب قادر بوده است محصولات خود را به بیش از 20 کشور عمدتا اروپایی نظیر آلمان، اسپانیا، ایتالیا، فرانسه، انگلستان، سوئد، هلند، ترکیه، روسیه، کانادا، عربستان، امارات متحده عربی و هندوستان صادر نماید.

تاریخچه چینی زرین بنيان گذار كارخانجات مدرن صنايع چيني زرين ايران جناب آقاي مهندس عباسعلي قصاعي متولد سال 1326 در شهرستان نطنز مي باشند كه پس از اخذ ديپلم از دبيرستان البرز تهران براي ادامه تحصي (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 2
تعداد بازدید 80

نکات کلیدی کتاب اصول شهروندی!-بخش اول

اخلاق شهروندی از آن مقوله هایی است که رعایت آن از رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و رسیدگی به اوضاع شهر و نان شب هم واجب تر است و باید حتماً آن را رعایت کرد. از آنجا که تعداد کثیری از همشهریان عزیز از این اخلاق بی خبرند و در مسابقه ی اصول شهروندی شرکت کرده اند، نکات کلیدی این کتاب را جهت برنده شدن این عزیزان با هم مرور می کنیم:

رفتارهای پسندیده در وسایل نقلیه عمومی-تاکسی

1-به زن حامله ای که کنار شما منتظر تاکسی ایستاده است وانتظار دارد زودتر سوار شود، بگویید که بهتر بود با آژانس می رفت تا مجبور نباشد بایستد.

(جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 7
تعداد بازدید 80

سؤالات آزمون كتاب " روشهاي غلبه بر افسردگي و رموز شاد زيستن "

1- طبق آمار جهاني در بهترين و شادترين كشورها از هر------ زن و از هر ------ مرد يك نفر دچار افسردگي مي باشد و شيوع افسردگي در ايران تا ---------- درصد هم گزارش شده است .

الف – 10 ، 4 و 70 درصد ب – 15 ، 10 ، 60 درصد

ج – 4 ، 10 ، 70 درصد د – 4 ،14 ،65 درصد

2 – همانند بيماريهاي جسمي ، افسردگي نيز يك نوع بيماري ----------------- است كه علائم وناراحتي هاي آن بيش از -------- هفته طول مي كشد .

الف – روحي و رواني – 2 (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 1
تعداد بازدید 81

به نام خدا

گزارش کار نقشه کشی

وسایل مورد نیاز:

رنگ ، متر، ژالن

شرح مراحل انجام شده

بوسیله رنگ و ژالن دو نقطه در حیاط دانشگاه مشخص کردیم. میان این دو نقطه نقاط دیگری مشخص شد و فواصل بین آنها با متر اندازه گیری شد که مقدار فواصل به شرح زیر می باشد:

10.00 

10.05 11.00 

11.00 11.15 

11.10 11.73 

11.73 11.49 

11.49 12.50 

12.5 (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 2
تعداد بازدید 81

رشته تحصیلی: معماری

موضوع: نقشه برداری

وسایل مورد نیاز: متر پارچه ای یا فلزی گچ و یا رنگ فشاری

شرح عملیات: کار ما محاسبه ی فاصله به روش غیر مستقیم بود که این کار میتوان با دو روش:

1-در صورت وجود مانع 2-در صورت مانع دید.

که ما روش دوم را انتخاب کردیم.

در زمینی که قرار بود در ان اندازه گیری کنیم یک مقدار مصالح سنگ فرش در وسط ان قرار داشت که این مصالح باعث مانع دید ما می شدند و نمیتوانستیم از آن عبور کنیم.

ما برای مشخص کردن اندازه ی بین دو نقطه، نقطه ی سومی را مشخص کردیم نقطه ی سوم را به صورتی در نظر (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)


تیلیغات