نوع فایل
docx
تعداد صفحات 7
تعداد بازدید 89

مقايسه سبك خراساني و عراقي

در سبك خراساني لغات و اصطلاحات تازی به كار نرفته است در صورتي كه در سبك عراقي از كلمات و اصطلا حات تازی زياد استفاده شده است. در سبك خراساني تشبيه و استعاره و كنايه جايي نداشت اما سبك عراقي سرشار از تشبيه و استعاره و كنايه است. در سبك خراساني تعصب ديني به چشم نمي خورد اما در سبك عراقي نكات و اصطلاحات مذهبي در شعر وارد شده است. اين موارد نشان دهنده ي تفاوت اين دو سبك شعري و طرز تفكرو نگرش چکامه سرایان اين دو سبك است و اينكه در هر دوره خصوصيات چکامه ی با توجه به شرايط آن زمان تغيير تغيير مي كند. براي مثال رودكي در سرودن قصيده هاي مدحي و وصفي استاد ب (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 12
تعداد بازدید 89

موضوع:

اهمیت خلیج فارس

دبیرمربوطه:

لوتوس محقق

تهیه کننده:

لوتوس محقق

فهرست مطالب

حمایت امریکا و رفتارهای تحریک آمیز پادشاهی های عرب

تقابل قدرت ها و شکل گیری الگوهای امنیتی در منطقه خلیج فارس

ایالات متحده و چگونگی روی آوردن به ظرفیت های منطقه ای برای مقابله با ایران

نتیجه گیری

منابع و ماخذ:

ح (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 1
تعداد بازدید 89

رادیوگرافی یا عکس برداری چیست

رادیوگرافی یکی از روش های تصویربرداری پزشکی است که با استفاده از آن میتوان به نحوی درون بدن انسان را دید و از بعضی بیماری های آن اطلاع پیدا کرد. این روش با استفاده از تابش اشعه ایکس X-ray ( اشعه رونتگن) به قسمتی از بدن انسان میتواند تصویر مورد نیاز را تهیه کند.

رادیوگرافی انواع متفاوتی دارد. پایه ای ترین نوع آن را رادیوگرافی ساده میگویند. رادیوگرافی ساده اولین نوع تصویربرداری یا اشعه ایکس است که به توسط بشر اختراع شده و هنوز بطور وسیعی از آن استفاده میشود.

یک تصویر رادیوگرافی ساده معمولا بصورت یک ورقه پلاستیکی یا سلوفان شفاف (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 4
تعداد بازدید 89

منابع اورانیم ایران چقدر است؟

بر اساس اطلاعات موجود در سال 1999بیش از 90% تولید جهانی اورانیوم توسط ده كشور تامین گردیدند كه این كشورها عبارتند از: استرالیا، كانادا، قزاقستان، نامیبیا، نیجر، فدراسیون روسیه، آفریقای جنوبی، اكرائین، آمریكا و ازبكستان كه هر یك از این ممالك بیش از 1000 تن اورانیوم تولید و روانه بازار كردند. در این میان كانادا با 25% تولید در صدرو استرالیا و نیجر با 14.8% و 9% تولید جهانی درمرتبه دوم و سوم قرار دارند.. حدود 50% تولید از معادن نزدیك به سطح زمین كه كم هزینه می باشند بوده و 32% از معادن واقع در عمق زمین كه پر هزینه تر می باشد و مابقی نیاز (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 11
تعداد بازدید 89

موضوع:

تفسیر نقاشی کودکان

رنگ قرمز: فعال، زنده دل و با روحیه است و از فعالیت لذت می برد. فعالیت او در جهت کامیابی یا پیروزی هدایت می شود و می خواهد که زندگیش همیشه پر باشد. فعال است ولی احساس می کند که در برابر تلاش هایی که بعمل آورده است پیشرفت یا پاداش ناکافی نصیب وی شده است.

رنگ بنفش: نیاز به آن را دارد که خود رابا کسی یا چیزی همانند سازد و آرزو دارد که با کمک خلق و خوی جذاب و دوست داشتنی خود، نظر دیگران را به سوی خویش جلب نماید. احساساتی است و آروزی یک محبت عاشقانه را در سر می پروراند.

بنفش - قرمز: هر چیزی را که موجب تحریک او شود به آسا (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 2
تعداد بازدید 90

فی الفُندُق

در هتل

السلامُ علیکم .

علیکم السلام ورحمة اللّه .

سلام علیکم .

علیکم السلام ورحمة اللّه. بفرمایید‌ چه میخواهید؟

مِن فضلِکَ اُریدُ شُقّةً .

هَل عندَکم بِطاقة الهویّةِ ؟

لطفا یک واحد (سوئیت ) می‌خواهم.

آیا کارت شناسایی دارید ؟

نعم ! تَفضَّل ! هذهِ بطاقةُ هویّتی .

شکراً ! فی أیّ طابقٍ ؟

بله بفرمای (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 37
تعداد بازدید 90

رحمت خداوند بر همه شهیدان و رضوان و مغفرت حق بر ارواح مطهرشان که جوار قرب او را برگزیدند و سرافراز و مشتاق به سوی جایگاه مخصوصشان در پیشگاه رب خویش شتافتند.

حضرت امام خمینی (ره)

فهرست

عنوان صفحه

مقدمه 5

پرونده اول: (1359- 1361) 7

بذرهای یک جنگ تمام عیار: 11

پنجه عقاب 11

دشمنی با انقلاب 11

شروع آتش 12

همه با هم 12

وصیت نامه سرباز شهید غلامرضا قاسمی 13

پرونده 2: ( 1361- 1363) 15

طرح بیست ساله 18

الی بیت المقدس (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 3
تعداد بازدید 90

رشته تحصیلی: معماری

موضوع: نقشه برداری

موضوع: محاسبه فاصله به روش غیر مستقیم

شرح عملیات: کار ما اندازه گیری از یک زمین که وسط ان به اصطلاح رودخانه قرار داشت.

برای اندازه گیری به روش غیر مستقیم به صورت وجود مانع عبور ابتدا دو نقطه ی ابتدا و انتهای اندازه گیری را مشخص کردیم و نقطه ی سومی بین دو نقطه ی ابتدا و انتها مشخص کردیم.

بین این دو نقطه دو خط عمود خارج کردیم و نقاطی که از این دو نقطه ی اول و سوم که bوc نام دارد خارج میشود باید به صورتی باشد که با نقطه ی اول در یک راستا قرار گیرد و روی خط bb’ یک نقطه ی چهارمی خا (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 3
تعداد بازدید 90

میدان‌های نفتی ایران

/

نقشه میادین نفتی و گازی ایران

میدان‌های نفتی ایران، مشتمل بر مخازن، حوضه‌ها و میدان‌های نفتی واقع در قلمرو خاکی و آبی کشور ایران است. برخی از این میادین در حال حاضر فعال و تعدادی نیز غیرفعال و یا در حال توسعه می‌باشند.

بر اساس آمار رسمی منتشر شده وزارت نفت ایران مجموع ذخایر استحصال شدنی نفت خام و میعانات گازی ایران بیش از ۱۵۴٫۸ میلیارد بشکه برآورد می‌شود.[۱] که این میزان ۱۰ درصد میزان نفت موجود در جهان محسوب می‌شود. بنابر اظهارات کارشناسان شرکت ملی نفت ایران، مخازن نفتیایران تا سال ۱۴۵۳ می‌توانند قابل بهره‌برداری باشند. (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 5
تعداد بازدید 90

همه چیز دربارهی ژول ورن

ژول ورن ( Jules Verne ) در سال 1828 در جزيره ريدو از توابع نانت فرانسه چشم به جهان گشود. پدرش كه وكيل دعاوي خوشنامي بود آرزويي جز اين نداشت كه ژول رشته حقوق بخواند و روزگاري جانشين شايسته او باشد . غافل از اينكه روحيه پسرش با چنين آرزويي سازگار نيست . در واقع ژول ورن كه از كودكي شيفته طبيعت بود و در هر فرصتي كه به دست مي آورد به اسكله لوار مي رفت و به رفت و آمد كشتيها نگاه مي كرد و آرزو داشت به سير و سياحت بر روي امواج دريا بپردازد . وي در سن يازده سالگي تصميم گرفت بدون اجازه پدر ومادرش با كشتي به هند سفر كند ولي در هنگام حركت پدرش سر رسيد و او را به (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)


تیلیغات