نوع فایل
pptx
تعداد صفحات 8
تعداد بازدید 242

به نام خدا

استاد راهنما : ... موضوع تحقیق: بررسی علل وعوامل کودکان دارای معلولیت بینایی دانشجو:

چپ شدن چشم کودک: انحراف چشم در کودکانی که زمینه ژنتیکی این بیماری را دارند، چهار تا پنج برابر بیشتر از دیگر کودکان دیده می‌شود؛ اما نکته مهم در درمان این بیماری تشخیص زود هنگام آن است، چرا که استرابیسم اگر زودهنگام تشخیص و درمان نشود، نه تنها در کودکان به تنبلی چشم منجر می‌شود؛ بلکه به تدریج امکان بازیابی دید دوچشمی در کودک را غیرممکن می‌کند. چرا چشم‌ها منحرف می‌شود؟ بیماری انحراف چشم یا استرابیسم به دلایل مختلفی به وجود می‌آید که بیشترین دلیل آن مادرزادی بوده و در سنی (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
pptx
تعداد صفحات 8
تعداد بازدید 242

بسم الله الرحمن الرحیم

موضوع: اعراب فعل مضارع

تهیه کنندگان:...

فعل مضارع ازجهت اعراب برسه نوع است:

بدانیم:

اعراب الفعل المضارع(1)

مضارع مرفوع وعلامت های آن

رفع مضارع بایکی ازدوعلامت زیرنشان داده می شود: اصلی(ضمه):یذهبُ-تذهبُ فرعی(ثبوت نون اعراب):یذهَبانِ-تذهَبونَ-تذهَبین

(جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
pptx
تعداد صفحات 79
تعداد بازدید 242

نوشیدنی های مفید و مضر برای بدن دانش آموزان: لوتوس محقق

علوم تجربی پایه هشتم

آب میوه

آب میوه می تواند به اندازه نوشیدنی های گازدار کالری داشته باشد اما حاوی مواد مغذی زیادی است و این وضعیت را دشوار می سازد. زیرا ویتامین ها و آنتی اکسیدان ها بدون قند اضافه مورد نیاز بدن است و بهترین راه این است که آب میوه را بدون افزودنی های شیرین مصنوعی استفاده کنید یا این که با مخلوط کردن مقدار کمی آب میوه و آب، کالری را کاهش دهید.

نوشیدنی های مفید

(جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
pptx
تعداد صفحات 15
تعداد بازدید 242

استاد مربوطه: ... تهیه کننده: ... ...

موضوع: مختصری پیرامون زندگی و فعالیتهای علمی فیزیکدان مشهور آلمانی ماکس پلانک

ماکس پلانک

در ۲۳ آوریل سال ۱۸۵۸ در شهر کیل در کشور آلمان زاده شد. وی فرزند ششم ویلهلم پلانک استاد علوم قضایی دانشگاه شهر بود. افراد خانواده پلانک احترام زیادی برای آموزش و پرورش و فرهنگ و حفظ ارزش‌های سنتی خانواده قائل بودند و پلانک این خصوصیات را از والدین به ارث برده بود. وی در نامه‌هایش گوشه‌ای از زندگی خانواده‌ای خود را بازگو می‌کند که در آن‌ها از گذراندن تابستان در تفرجگاه الدنای کنار دریای بالتیک و بازی کروکه روی چمن و خواندن رمان (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
pptx
تعداد صفحات 8
تعداد بازدید 243

موضوع: نقش سبک های دلبستگی بر رشد عاطفی کودکان استثنایی

استاد:

تهیه کنندگان:

یکی از اضطراب‌های دوران کودکی، اضطراب مدرسه است. اضطراب مدرسه یک مسأله روانی- اجتماعی است که به‌صورت عدم حضور منظم کودک در مدرسه مشخص می‌گردد. این عدم حضور حداقل باید 5 روز به‌عنوان زمان پایه طول بکشد و با علایم اضطرابی شدید و شکایات بدنی مانند حالت تهوع، دردهای شکمی و سردرد همراه است. درحقیقت این حالت، یک ترس واقعی نیست و بیشتر به‌علت اضطراب جدا شدن از مادر و منزل واقع می‌گردد . اضطراب مدرسه دو نوع اصلی دارد: اجتماعی و تحصیلی. کودک دارای اضطراب مدرسه ممکن است اضطراب اجتماعی یا تح (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
pptx
تعداد صفحات 23
تعداد بازدید 243

استاد راهنما: لوتوس محقق

لوتوس محقق

موضوع:بررسی و مقایسه شیوه تدریس مقطع ابتدایی در ایران و ترکیه

مقدمه ازديرباز تاكنون توسعه يافتن مسئله اصلي كشورهاي در حال توسعه بوده است. دو منبع طبيعي و انساني عناصر اصلي توسعه اقتصادي واجتماعي هستند و تركيب وتناسب مطلوب آنها توسعه به بار مي آورد. ليكن هدايت منابع طبيعي بوسيله منابع انساني ميسر است لذا ارتقاي كمي وكيفي منابع انساني بر منابع طبيعي وسرمايه دريك دوره زماني تاثيرمي گذارد.

(جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
pptx
تعداد صفحات 9
تعداد بازدید 244

موضوع: نقش ورزش در سلامتی بهداشت در مسائل اجتماعی و روانی و عاطفی چگونه است دبیر مربوطه: تهیه کننده:

ورزش و سلامتی

نقش ورزش در سلامت جسمی وروانی چیست؟ ورزش و تحرک بدنی رابطه مستقیم و تنگاتنگی با سلامت روح و جسم انسان دارد. ورزش و فعالیت بدنی به عنوان راهکار اصلی پیشگیری از بسیاری از بیماری‌ها و عامل ایجاد سلامت عمومی و کاهش سطح ناتوانی است. بسیاری از بیماری‌ها، همچون دیابت، بیماری‌های قلب و عروق و فشار خون به وسیله ورزش قابل پیشگیری هستند. ورزش مرتب می‌تواند طول عمر را افزایش داده، فشار خون را پایین آورده، کارایی قلب، عروق را بهبود بخشیده و درصد چربی را کاهش دهد. (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
pptx
تعداد صفحات 19
تعداد بازدید 244

موضوع: روش های نوین تدریس فارسی دوره ابتدایی

استاد مربوطه:...

تهیه کننده :..

رشته علوم تربیتی گرایش پیش دبستانی و دبستانی

چکیده

یکی از مشکلات مهم و اساسی در نظام آموزش و پرورش خصوصاٌ در کشور ما، به کار نگرفتن روش های تدریس نوین در آموزش است. به همین سبب کیفیت آموزشی از سطح مطلوب برخوردار نیست و دانش آموزان علاقه زیادی به تحصیل نشان نمی دهند. یکی از دلائل آن عدم آشنایی معلمان با روش های نوین تدریس در ادبیات فارسی است. پیشرفت روز افزون علوم و تحقیقات گوناگون در حیطه های مختلف حاکی از آن است که اطلاعات بشر روز به روز افزایش می یابد و مط (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
pptx
تعداد صفحات 23
تعداد بازدید 244

نور و بازتاب نور

نور

نور در زندگی ما کاربردهای بسیاری دارد.پدیده های اطراف ما بدون وجود نور قابل دیدن نخواهند بود.بسیاری از اطلاعاتی که ما ازدنیای پیرامون خود به دست آورده ایم به وسیله ی نور ومشاهده با چشم به دست آمده اند. مهمترین استفاده از نور دردیدن اجسام می باشد. علت مرئی بودن اجسام دو چیز می باشد:1-ممکن است آن جسم غیرمنیر باشد ونور جسم منیر را منعکس کند وبه چشم ما برسد مانند دیدن کتاب یا ماه.

(جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
pptx
تعداد صفحات 22
تعداد بازدید 244

موضوع: روش‌هـای اندازه گیری جریان کانال روباز

استاد:

تهیه کننده:

آبراهه‌هـای روباز: آبراهه‌هـای روباز از معمولترین روش‌هـای انتقال آب به شمار میآیند. این آبراهه‌هـا در شبکه آبیاری کانال و در شبکه زهکشی، زهکش نامیده میشوند. در آبراهه‌هـای روباز آب فقط در امتداد شیب زمین حرکت میکند و به همین دلیل کانال‌هـا معمولـاً در بالـاترین قسمت زمین ساخته میشوندتا آب بتواند از طریق کانال وارد مزرعه شود. کانال پوشش نشده: این کانال معمول ترین نوع کانال به شمار میایند که بر روی زمین حفر میشوند و خاک‌هـای حفاری شده به منظور تشکیل خاکریز کنار کانال مورد استفاده قرار میگیرد. (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)


تیلیغات