نوع فایل
pptx
تعداد صفحات 8
تعداد بازدید 197

موضوع: نقش سبک های دلبستگی بر رشد عاطفی کودکان استثنایی

استاد:

تهیه کنندگان:

یکی از اضطراب‌های دوران کودکی، اضطراب مدرسه است. اضطراب مدرسه یک مسأله روانی- اجتماعی است که به‌صورت عدم حضور منظم کودک در مدرسه مشخص می‌گردد. این عدم حضور حداقل باید 5 روز به‌عنوان زمان پایه طول بکشد و با علایم اضطرابی شدید و شکایات بدنی مانند حالت تهوع، دردهای شکمی و سردرد همراه است. درحقیقت این حالت، یک ترس واقعی نیست و بیشتر به‌علت اضطراب جدا شدن از مادر و منزل واقع می‌گردد . اضطراب مدرسه دو نوع اصلی دارد: اجتماعی و تحصیلی. کودک دارای اضطراب مدرسه ممکن است اضطراب اجتماعی یا تح (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
pptx
تعداد صفحات 19
تعداد بازدید 197

موضوع: روش های نوین تدریس فارسی دوره ابتدایی

استاد مربوطه:...

تهیه کننده :..

رشته علوم تربیتی گرایش پیش دبستانی و دبستانی

چکیده

یکی از مشکلات مهم و اساسی در نظام آموزش و پرورش خصوصاٌ در کشور ما، به کار نگرفتن روش های تدریس نوین در آموزش است. به همین سبب کیفیت آموزشی از سطح مطلوب برخوردار نیست و دانش آموزان علاقه زیادی به تحصیل نشان نمی دهند. یکی از دلائل آن عدم آشنایی معلمان با روش های نوین تدریس در ادبیات فارسی است. پیشرفت روز افزون علوم و تحقیقات گوناگون در حیطه های مختلف حاکی از آن است که اطلاعات بشر روز به روز افزایش می یابد و مط (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
pptx
تعداد صفحات 15
تعداد بازدید 198

بخش اول : جایگاه پژوهش و روش تحقیق علمی در تاریخ بخش دوم : ویژگی‌های مورخ و پژوهشگر علمی تاریخ بخش سوم : مختصات نظری پژوهش تاریخی بخش چهارم : دایره مواد تحقیق در پژوهش‌های تاریخی بخش پنجم : شبکه اطلاع رسانی اینترنت و پژوهش تاریخی بخش ششم : یادداشت برداری یا استخراج و ثبت اطلاعات(فیش نویسی) بخش هفتم : نگارش نهایی و تدوین متن اصلی بخش هشتم : نگارش الحاقات و نکات دستوری و ویرایشی

جواد هروی:روش تحقیق و پژوهش علمی در تاریخ،تهران،امیرکبیر،1386.

تهیه و تنظیم زهرا حسن پور

بخش اول : جایگاه پژوهش و روش تحقیق علمی در تاریخ

پژوهش در لغت : تحقیق (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
pptx
تعداد صفحات 15
تعداد بازدید 198

استاد مربوطه: ... تهیه کننده: ... ...

موضوع: مختصری پیرامون زندگی و فعالیتهای علمی فیزیکدان مشهور آلمانی ماکس پلانک

ماکس پلانک

در ۲۳ آوریل سال ۱۸۵۸ در شهر کیل در کشور آلمان زاده شد. وی فرزند ششم ویلهلم پلانک استاد علوم قضایی دانشگاه شهر بود. افراد خانواده پلانک احترام زیادی برای آموزش و پرورش و فرهنگ و حفظ ارزش‌های سنتی خانواده قائل بودند و پلانک این خصوصیات را از والدین به ارث برده بود. وی در نامه‌هایش گوشه‌ای از زندگی خانواده‌ای خود را بازگو می‌کند که در آن‌ها از گذراندن تابستان در تفرجگاه الدنای کنار دریای بالتیک و بازی کروکه روی چمن و خواندن رمان (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
pptx
تعداد صفحات 8
تعداد بازدید 199

طرح درس مطالعات اجتماعی فصل اول درس سوم هنجارها و ارزش های اجتماعی تهیه کننده: ---

طرح درس روزانه درس مطالعات اجتماعی

رئوس مطالب :                                             الگوی عمل     ارزش هدف کلی :آشنایی با هنجارها و ارزش های اجتماعی

(جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
pptx
تعداد صفحات 79
تعداد بازدید 200

نوشیدنی های مفید و مضر برای بدن دانش آموزان: لوتوس محقق

علوم تجربی پایه هشتم

آب میوه

آب میوه می تواند به اندازه نوشیدنی های گازدار کالری داشته باشد اما حاوی مواد مغذی زیادی است و این وضعیت را دشوار می سازد. زیرا ویتامین ها و آنتی اکسیدان ها بدون قند اضافه مورد نیاز بدن است و بهترین راه این است که آب میوه را بدون افزودنی های شیرین مصنوعی استفاده کنید یا این که با مخلوط کردن مقدار کمی آب میوه و آب، کالری را کاهش دهید.

نوشیدنی های مفید

(جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
pptx
تعداد صفحات 35
تعداد بازدید 201

امنيت ضرورت توسعه در عصر اطلاعات و ارتباطات

مهندس امير شجاعان-رئيس مرکز نوسازي، تحول اداري و فناوری اطلاعات وزارت کشور

طرح چند سوال

در قرن اخير ميزان و نحوه تاثير فناوري در زندگي بشر چگونه قابل ارزيابي است؟ در قرن بيست و يکم آيا فناوري اطلاعات و ارتباطات يک انتخاب است و يا يک پارادايم قالب زندگي؟ با فرض اين‌که فناوري اطلاعات و ارتباطات يک انتخاب باشد آيا هزينه امنيتي آن بر منافع حاصل از آن ارجحيت دارد؟ آيا فناوري‌هاي نوظهور به صورت عام و فناوري اطلاعات به صورت خاص به صورت ذاتي ماهيتي تهديد آميز دارند؟

(جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
pptx
تعداد صفحات 12
تعداد بازدید 201

نقش تقوا در بهداشت روانی فرد و جامعه

استاد

تهیه کننده:

مقدمه:

افزایش روز افزون گناه و انحرافات اخلاقی در جوامع و اثرات منفی آن بر اخلاق و بهداشت روانی، نگرانی های فزاینده ای را در میان علمای اخلاق، تعلیم و تربیت و متخصصان بهداشت روانی به وجود آورده تا جایی که آن ها رابه سمت یک همگرایی برای مبارزه، کنترل و پیشگیری از انحرافات و بزهکاری های اخلاقی وا داشته است. این موضوع تا حد زیادی به این بر می گردد که غرایز، هوای نفس و وسوسه های شیطانی همواره انسان را به طغیان، خیانت، خودخواهی و انواع مفاسد دیگر وا می دارد. طبعا اگر این غرایز و امیال نفسانی مطلق (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
pptx
تعداد صفحات 8
تعداد بازدید 202

به نام خدا

استاد راهنما : ... موضوع تحقیق: بررسی علل وعوامل کودکان دارای معلولیت بینایی دانشجو:

چپ شدن چشم کودک: انحراف چشم در کودکانی که زمینه ژنتیکی این بیماری را دارند، چهار تا پنج برابر بیشتر از دیگر کودکان دیده می‌شود؛ اما نکته مهم در درمان این بیماری تشخیص زود هنگام آن است، چرا که استرابیسم اگر زودهنگام تشخیص و درمان نشود، نه تنها در کودکان به تنبلی چشم منجر می‌شود؛ بلکه به تدریج امکان بازیابی دید دوچشمی در کودک را غیرممکن می‌کند. چرا چشم‌ها منحرف می‌شود؟ بیماری انحراف چشم یا استرابیسم به دلایل مختلفی به وجود می‌آید که بیشترین دلیل آن مادرزادی بوده و در سنی (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
pptx
تعداد صفحات 9
تعداد بازدید 202

موضوع: نقش ورزش در سلامتی بهداشت در مسائل اجتماعی و روانی و عاطفی چگونه است دبیر مربوطه: تهیه کننده:

ورزش و سلامتی

نقش ورزش در سلامت جسمی وروانی چیست؟ ورزش و تحرک بدنی رابطه مستقیم و تنگاتنگی با سلامت روح و جسم انسان دارد. ورزش و فعالیت بدنی به عنوان راهکار اصلی پیشگیری از بسیاری از بیماری‌ها و عامل ایجاد سلامت عمومی و کاهش سطح ناتوانی است. بسیاری از بیماری‌ها، همچون دیابت، بیماری‌های قلب و عروق و فشار خون به وسیله ورزش قابل پیشگیری هستند. ورزش مرتب می‌تواند طول عمر را افزایش داده، فشار خون را پایین آورده، کارایی قلب، عروق را بهبود بخشیده و درصد چربی را کاهش دهد. (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)


تیلیغات