نوع فایل
pptx
تعداد صفحات 23
تعداد بازدید 293

نور و بازتاب نور

نور

نور در زندگی ما کاربردهای بسیاری دارد.پدیده های اطراف ما بدون وجود نور قابل دیدن نخواهند بود.بسیاری از اطلاعاتی که ما ازدنیای پیرامون خود به دست آورده ایم به وسیله ی نور ومشاهده با چشم به دست آمده اند. مهمترین استفاده از نور دردیدن اجسام می باشد. علت مرئی بودن اجسام دو چیز می باشد:1-ممکن است آن جسم غیرمنیر باشد ونور جسم منیر را منعکس کند وبه چشم ما برسد مانند دیدن کتاب یا ماه.

(جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
pptx
تعداد صفحات 22
تعداد بازدید 294

تنوع روشها وفنون یاد دهی - یادگیری در درس تعلیمات دینی به دو دلیل است؟

از یک طرف : به علت موضوعات دینی مختلف که شامل موضوعات :اعتقادی-اخلاقی-عرفانی-رفتارواداب سلوک عبادت وبرنامه های اجتماعی است.

ازطرف دیگر:به علت ساحت های وجودی انسان است.

انواع رویکرد های پیشنهاد شده به انواع روش ها:

رویکرد فعا ل

رویکرد فطرت گرا

به همراه

رویکرد فعا ل

رویکرد فطرت گرا

مخاطب با مجموعه توانایی ها-استعدادها-گرایش ها -مهارت ها و ویژگی های شخصی خود حضوردارد واز همه انها در جهت کمال خود بهره می برد.

که شامل نقش ا (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
pptx
تعداد صفحات 46
تعداد بازدید 294

موضوع پروژه : مدیریت نیروی انسانی و ماشین آلات در پروژه های عمرانی استاد: تهیه کننده:

(جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
pptx
تعداد صفحات 15
تعداد بازدید 294

استاد مربوطه: ... تهیه کننده: ... ...

موضوع: مختصری پیرامون زندگی و فعالیتهای علمی فیزیکدان مشهور آلمانی ماکس پلانک

ماکس پلانک

در ۲۳ آوریل سال ۱۸۵۸ در شهر کیل در کشور آلمان زاده شد. وی فرزند ششم ویلهلم پلانک استاد علوم قضایی دانشگاه شهر بود. افراد خانواده پلانک احترام زیادی برای آموزش و پرورش و فرهنگ و حفظ ارزش‌های سنتی خانواده قائل بودند و پلانک این خصوصیات را از والدین به ارث برده بود. وی در نامه‌هایش گوشه‌ای از زندگی خانواده‌ای خود را بازگو می‌کند که در آن‌ها از گذراندن تابستان در تفرجگاه الدنای کنار دریای بالتیک و بازی کروکه روی چمن و خواندن رمان (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
pptx
تعداد صفحات 8
تعداد بازدید 297

به نام خدا

استاد راهنما : ... موضوع تحقیق: بررسی علل وعوامل کودکان دارای معلولیت بینایی دانشجو:

چپ شدن چشم کودک: انحراف چشم در کودکانی که زمینه ژنتیکی این بیماری را دارند، چهار تا پنج برابر بیشتر از دیگر کودکان دیده می‌شود؛ اما نکته مهم در درمان این بیماری تشخیص زود هنگام آن است، چرا که استرابیسم اگر زودهنگام تشخیص و درمان نشود، نه تنها در کودکان به تنبلی چشم منجر می‌شود؛ بلکه به تدریج امکان بازیابی دید دوچشمی در کودک را غیرممکن می‌کند. چرا چشم‌ها منحرف می‌شود؟ بیماری انحراف چشم یا استرابیسم به دلایل مختلفی به وجود می‌آید که بیشترین دلیل آن مادرزادی بوده و در سنی (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
pptx
تعداد صفحات 19
تعداد بازدید 297

موضوع: روش های نوین تدریس فارسی دوره ابتدایی

استاد مربوطه:...

تهیه کننده :..

رشته علوم تربیتی گرایش پیش دبستانی و دبستانی

چکیده

یکی از مشکلات مهم و اساسی در نظام آموزش و پرورش خصوصاٌ در کشور ما، به کار نگرفتن روش های تدریس نوین در آموزش است. به همین سبب کیفیت آموزشی از سطح مطلوب برخوردار نیست و دانش آموزان علاقه زیادی به تحصیل نشان نمی دهند. یکی از دلائل آن عدم آشنایی معلمان با روش های نوین تدریس در ادبیات فارسی است. پیشرفت روز افزون علوم و تحقیقات گوناگون در حیطه های مختلف حاکی از آن است که اطلاعات بشر روز به روز افزایش می یابد و مط (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
pptx
تعداد صفحات 18
تعداد بازدید 297

عنوان: سیاره ما و زمین

دبیر:

تهیه کننده:

(جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
pptx
تعداد صفحات 23
تعداد بازدید 298

استاد راهنما: لوتوس محقق

لوتوس محقق

موضوع:بررسی و مقایسه شیوه تدریس مقطع ابتدایی در ایران و ترکیه

مقدمه ازديرباز تاكنون توسعه يافتن مسئله اصلي كشورهاي در حال توسعه بوده است. دو منبع طبيعي و انساني عناصر اصلي توسعه اقتصادي واجتماعي هستند و تركيب وتناسب مطلوب آنها توسعه به بار مي آورد. ليكن هدايت منابع طبيعي بوسيله منابع انساني ميسر است لذا ارتقاي كمي وكيفي منابع انساني بر منابع طبيعي وسرمايه دريك دوره زماني تاثيرمي گذارد.

(جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
pptx
تعداد صفحات 12
تعداد بازدید 299

نقش تقوا در بهداشت روانی فرد و جامعه

استاد

تهیه کننده:

مقدمه:

افزایش روز افزون گناه و انحرافات اخلاقی در جوامع و اثرات منفی آن بر اخلاق و بهداشت روانی، نگرانی های فزاینده ای را در میان علمای اخلاق، تعلیم و تربیت و متخصصان بهداشت روانی به وجود آورده تا جایی که آن ها رابه سمت یک همگرایی برای مبارزه، کنترل و پیشگیری از انحرافات و بزهکاری های اخلاقی وا داشته است. این موضوع تا حد زیادی به این بر می گردد که غرایز، هوای نفس و وسوسه های شیطانی همواره انسان را به طغیان، خیانت، خودخواهی و انواع مفاسد دیگر وا می دارد. طبعا اگر این غرایز و امیال نفسانی مطلق (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
pptx
تعداد صفحات 8
تعداد بازدید 300

طرح درس مطالعات اجتماعی فصل اول درس سوم هنجارها و ارزش های اجتماعی تهیه کننده: ---

طرح درس روزانه درس مطالعات اجتماعی

رئوس مطالب :                                             الگوی عمل     ارزش هدف کلی :آشنایی با هنجارها و ارزش های اجتماعی

(جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)


تیلیغات