نوع فایل
pptx
تعداد صفحات 13
تعداد بازدید 285

محمدحسن رهی معیّری

.

دبیر مربوطه: .

محمدحسن رهی معیّری از غزل سرایان نامی معاصر ( 1347-1288 ش ) بیشتر به پیروی از سعدی، غزل گفته و شیوایی و روانی سخن سعدی در سروده های او محسوس است . مجموعه ی اشعار وی به نام (( سایه ی عمر )) در زمان حیاتش به چاپ رسیده است .

اشکم ولی به پای عزیزان چکیده ام خارم ولی به سایه ی گل آرمیده ام

حدیث جوانی

من اشک ناچیزی هستم که در پای عزیزان چکیده و ارزش یافته ام و آن خار بی ارزشی هستم که چون در پناه گل آرام قدر و ارزش یافته ام .

با یاد رنگ و بوی تو ای نوبهار عشق هم چون بنفشه سر به گر (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
pptx
تعداد صفحات 13
تعداد بازدید 287

عنوان: نظریه های رفتاری ناتوانیهای یادگیری

تهیه کننده:

لوتوس محقق

نام استاد:

لوتوس محقق

روان شناسی رفتاری به ما کمک می کند که درک کنیم چطور رفتار از طریق یاد گیری شکل می گیرد. نظریه های رفتاری چارچوب نظامداری برای پژوهش ؛ ارزشیابی و آموزش فراهم کرده اند. هسته روان شناسی رفتاری واحد رفتاری می باشد.

مقدمه

C B A

(پیامد رفتاری یا تقویت کننده) (رفتار هدف یا پاسخ) (محرک یارویداد قبلی)

مولفه های واحد رفتاری

(جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
pptx
تعداد صفحات 11
تعداد بازدید 288

نقش مثبت و منفی شرکت های چند ملیتی درتجارت و اقتصاد کشورهای درحال توسعه

گردآورندگان: ... استاد راهنما: ...

تاریخچه

شرکت­های چندملیتی مفهومی است که از اوایل دهه 1930 میلادی به بعد در فرهنگ تجارت بین­الملل نمایان شد و پس از چند دهه به صورت واژه ای آشنا در آمد. تا قبل از گسترش این نوع از موسسات تعدادی شرکت­های بین­المللی در عرصه اقتصاد جهانی حضور داشته و فعالیت­های تولیدی – تجاری خود را به خارج از مرزهای ملی کشور خود توسعه می­دادند. بهره­برداری بی­رویه از منابع کشور میزبان و دستیابی به درآمدهای سرشار و در نهایت انتقال آن به کشورهای مبدأ به تدریج موجب ناخرسن (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
pptx
تعداد صفحات 11
تعداد بازدید 288

استاد:

موضوع : کنترل پیچ هواپیما

تهیه کننده:

امروزه بر روی سیستم کنترل اتوماتیک که سیستم هواپیما را کنترل می کند تاکید فراوان می کنند تعداد زیادی از کارهای انجام شده بر روی کنترل پیج (pitch)یک هواپیما با هدف پایداری پرواز بحث می کند.

1) مقدمه

(جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
pptx
تعداد صفحات 22
تعداد بازدید 288

تاثیر فن آوری در آموزش

...

استاد: آقای ستوده

کارکردهای فناوری های آموزشی در یادگیری نقش توجه وقصد يادگيری در فراگيری شناخت اهميت ويژه ای دارد.نقش کنش دانش آموز در فراگيری شناختی کاملآ به نوع دانشی که قرار است فرا گرفته شود بستگی دارد. هراکتسابی متضمن پردازش فعال اطلاعات در ذهن دانش آموز است. از اين رو هيچ نوعی از يادگيری غير فعال نيست. ممکن است دانش بيانی از طريق تجارب معمول با کاردر دنيای ريزپردازنده ها و مشاهده وپردازش اطلاعات ارائه شده فرا گرفته شود پاره ای از روشهای جديد آموزشی به منظور بهره گيري از يادگيری ارادی وانگيز سعی در تحريک کيفيت دقت خود انگيخت (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
pptx
تعداد صفحات 20
تعداد بازدید 289

كودكان با نارساييهاي ويژه دريادگيري

تهيه کننده:

دانشجوی تربیت معلم آموزش ابتدایی

...

كودكان با نارساييهاي ويژه دريادگيري از سال 1950روانشناسان و معلمان متوجه كودكان خاصي شدند كه از نظر جسمي مشكلي نداشتند ولي در يادگيری دچار مشكل بودند كه گاهي اين اشكالات با نابهنجاری رفتاری همراه بود دانشمندان ريشه اصلي اين نارسايي را مشكلات بدني فرض كردند و این كودكان را ضايعات مغزی ضايعات خفيف مغزی وآسيب های روانی ناميدند

امروزه با اين نظريه مخالفت شده چون پزشكان هيچ مدركی كه دليل بر نابهنجاری عصبي وضايعات مغزی اين كودكان باشد نيافتند.واين دانش آموزل (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
pptx
تعداد صفحات 79
تعداد بازدید 290

نوشیدنی های مفید و مضر برای بدن دانش آموزان: لوتوس محقق

علوم تجربی پایه هشتم

آب میوه

آب میوه می تواند به اندازه نوشیدنی های گازدار کالری داشته باشد اما حاوی مواد مغذی زیادی است و این وضعیت را دشوار می سازد. زیرا ویتامین ها و آنتی اکسیدان ها بدون قند اضافه مورد نیاز بدن است و بهترین راه این است که آب میوه را بدون افزودنی های شیرین مصنوعی استفاده کنید یا این که با مخلوط کردن مقدار کمی آب میوه و آب، کالری را کاهش دهید.

نوشیدنی های مفید

(جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
pptx
تعداد صفحات 8
تعداد بازدید 293

موضوع: نقش سبک های دلبستگی بر رشد عاطفی کودکان استثنایی

استاد:

تهیه کنندگان:

یکی از اضطراب‌های دوران کودکی، اضطراب مدرسه است. اضطراب مدرسه یک مسأله روانی- اجتماعی است که به‌صورت عدم حضور منظم کودک در مدرسه مشخص می‌گردد. این عدم حضور حداقل باید 5 روز به‌عنوان زمان پایه طول بکشد و با علایم اضطرابی شدید و شکایات بدنی مانند حالت تهوع، دردهای شکمی و سردرد همراه است. درحقیقت این حالت، یک ترس واقعی نیست و بیشتر به‌علت اضطراب جدا شدن از مادر و منزل واقع می‌گردد . اضطراب مدرسه دو نوع اصلی دارد: اجتماعی و تحصیلی. کودک دارای اضطراب مدرسه ممکن است اضطراب اجتماعی یا تح (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
pptx
تعداد صفحات 35
تعداد بازدید 293

امنيت ضرورت توسعه در عصر اطلاعات و ارتباطات

مهندس امير شجاعان-رئيس مرکز نوسازي، تحول اداري و فناوری اطلاعات وزارت کشور

طرح چند سوال

در قرن اخير ميزان و نحوه تاثير فناوري در زندگي بشر چگونه قابل ارزيابي است؟ در قرن بيست و يکم آيا فناوري اطلاعات و ارتباطات يک انتخاب است و يا يک پارادايم قالب زندگي؟ با فرض اين‌که فناوري اطلاعات و ارتباطات يک انتخاب باشد آيا هزينه امنيتي آن بر منافع حاصل از آن ارجحيت دارد؟ آيا فناوري‌هاي نوظهور به صورت عام و فناوري اطلاعات به صورت خاص به صورت ذاتي ماهيتي تهديد آميز دارند؟

(جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
pptx
تعداد صفحات 23
تعداد بازدید 293

بسم الله الرحمن الرحیم

عنوان: نقش ایمان و اعتقادات مذهبی در بهداشت روانی دانش‌آموزان استثنایی استاد: تهیه کننده :

مقدمه

دین اسلام، دستورهای منظم و دقیقی برای سعادت دنیا و آخرت دارد. و از عمده‌ترین وظایفی که برای پیروان خود معین کرده است، مداومت بر یاد خدای سبحان است. در نظر اسلام، والاترین و بلندترین مقام انسانی زمانی پدید می‌آید که انسان یاد خدا کند و روحش متوجه او گردد. نور خدایی در دلش پدیدار شود و روح و روانش به آرامش و راحتی برسد. آسایش خاطری که محور تمام خوشبختی‌های دنیا و آخرت است. از طریق ذکر است که بُعد آسمانی انسان بر بُعد زمینی‌اش چیره می‌شود (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)


تیلیغات