نوع فایل
docx
تعداد صفحات 4
تعداد بازدید 200

نگاهی به پیشرفت های هسته ای ایران

از آغاز برنامه هسته ای کشورمان در سال ۱۳۸۱ شش سال می گذرد. در این مدت منحنی رشد و توسعه فناوری هسته ای ایران سیر صعودی داشته است به گونه ای که جمهوری اسلامی ایران در جمع چند کشور معدود باشگاه هسته ای جهان قرار می گیرد. آنچه امروز برای مردم و مسئولان کشور مسلم است، این است که با وجود فشار های بین المللی و صدور سه قطعنامه تحریمی شورای امنیت علیه ایران نباید از تحقق اهداف ملی در مسیر اتمی شدن لحظه ای عقب ماند.

نگاهی به آخرین پیشرفت های هسته ای کشورمان و چشم انداز روشن فن آوری هسته ای به عنوان محوری ترین فناوری دنیای آینده هدف این نوشت (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 7
تعداد بازدید 200

وایرلس و وای-فای چه تفاوتی دارند؟امروزه دسترسی اینترنت به روش Dial up ، ADSL ، Wi-Fi ، Wireless امکان پذیر است اما هر نوع دسترسی تفاوت هایی با دیگری دارد که به اختصار آورده ایم.امروزه هر دو واژه Wi-Fi و Wireless خیلی مورد استفاده قرار می گیرند و بسیاری از کاربران هنگام خرید موبایل و مودم ADSL با آنها مواجه می شوند. واقعیت آن است که هنوز بیشتر افراد نمی دانند که اینترنت بیسیم (Wireless Internet)

چیست و چه تفاوتی با Wi-Fi دارد!

/

امروزه اتصال به اینترنت به دو صورت با سیم و بی سیم انجام می‌شود:

(جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 5
تعداد بازدید 200

نحوه تشکیل

سنگهای آهکی از نظر ژنتیکی و نحوه تشکیل به دو گروه عمده و بزرگ آهکهای برجا و آهکهای نابرجا تقسیم می‌شوند. آهکهای برجا شامل کلیه سنگ آهکهای ستونهایی می‌گردد که طی فرآیندهای شیمیایی و بیوشیمیایی در محلی که وجود دارند، تشکیل گردیده‌اند. اصولا تشکیل در جای رسوبات آهکی مربوط به فعالیتهای بیولوژیکی بوده و از منشا بیوشیمیایی می‌باشند. مانند تراورتن و ستونهای آهکی. آهکهای نابرجا آهکهایی را شامل می‌گردد که از نظر بافتی به سنگهای کلاسیک شباهت داشته ، ولی از نظر منشا تشکیلاتشان کاملا مربوط به فرآیندهای شیمیایی است. مانند آهکهای تخریبی و ماسه‌ای.

 شکل و گسترش سنگهای (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 5
تعداد بازدید 200

مرتضی آوینی

سید مرتضی آوینی ( شهریور ۱۳۲۶ در شهر ری - ۲۰ فروردین ۱۳۷۲ در فکه ) نظریه پرداز در حوزه های فرهنگی و اجتماعی ، کارگردان فیلم مستند ، روزنامه‌نگار حوزه ی فرهنگی و منتقد سینمای اهل ایران بود. مجموعه فیلم های مستند تلویزیونی او درباره جنگ ایران و عراق با نام روایت فتح بسیار شناخته‌شده‌است .

زندگی‌نامه

سید مرتضی آوینی در شهریور ۱۳۲۶ در شهر ری به دنیا آمد. تحصیلات ابتدایی و متوسطهٔ خود را در شهرهای زنجان، کرمان و تهران به پایان رساند. او از کودکی با هنر انس داشت. شعر می‌سرود، داستان و مقاله می‌نوشت و نقاشی می‌کرد.

پیش از انقلاب

(جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 3
تعداد بازدید 200

حسین خرازی

محل تولد 

اصفهان تاریخ تولد 

۱۳۳۶ محل دفن 

اصفهان، منتهی‌الیه شمال غربی گلستان شهدا، قطعه شهدای کربلای ۵ لقب 

حاج حسین تابعیت 

/ ایران نیرو 

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درجه 

/سرلشکر جنگ‌ها 

جنگ ایران و عراق کارهای مهم 

تاسیس لشکر پیاده ۱۴ امام حسین (ع) اصفهان 

(جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 2
تعداد بازدید 200

قوه قضاييه چيست؟

براساس اصل 156 قانون اساسي قوه‏ قضاييه‏ قوه‏ اي‏ است‏ مستقل‏ كه‏ پشتيبان‏ حقوق‏ فردي‏ و اجتماعي‏ و مسئول‏ تحقق‏ بخشيدن‏ به‏ عدالت است.

وظايف قوه قضاييه چيست؟

براساس اصل 156 قانون اساسي، وظايف قوه قضاييه عبارتند از:

1 - رسيدگي‏ و صدور حكم‏ در مورد تظلمات‏، تعديات‏، شكايات‏، حل‏ و فصل‏ دعاوي‏ و رفع خصومات‏ و اخذ تصميم‏ و اقدام‏ لازم‏ در آن‏ قسمت‏ از امور حسبيه‏، كه‏ قانون‏ معين‏ مي‏ كند.

2 - احياي‏ حقوق‏ عامه‏ و گسترش‏ عدل‏ و آزادي هاي‏ مشروع‏.

3 - نظارت‏ بر حسن‏ اجراي‏ قوانين‏.

4 - كشف‏ جرم‏ و ت (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 3
تعداد بازدید 200

دماسنج ترموكوپل يكي از ويژگيهاي الكتريكي كه در ساختمان دماسنج‌ها از آن كمك گرفته مي‌شود، توليد يك جريان الكتريكي بوسيله اتصال دو فلز غير هم جنس است دو سيم مختلف فلزي را در نظر بگيريد كه در دو نقطه متصل شده و حلقه‌اي را تشكيل داده باشند، هر گاه اختلاف دمايي در اتصالها وجود داشته باشد يك جريان ضعيف الكتريكي در حلقه بوجود مي‌آيد. مقدار اين جريان را مي‌توان با يك جريان سنج (آمپرسنج) كه در حلقه قرار دارد اندازه‌گيري كرد كه با اختلاف دماي بين اتصالها متناسب است. برتري دماسنج ترموكوپل 

(جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 4
تعداد بازدید 200

خواص خرما

خرما میوه ای بسیار قدیمی است و نام آن در کتاب مقدس 42 بار تکرار شده است . این میوه پرخاصیت برای مردم شکورهای اروپایی و آمریکایی تا حدی ناآشنا است و آنرا فقط در کیک و شیرینی مصرف می کنند ولی در خاورمیانه و مخصوصا در کشورهای عربی بعنوان یک غذای اصلی بکار می رود .یهودیان معتقدند درخت خرما در فلسطین و یا اسرائیل امروزی بفراوانی وجود داشته است بطوریکه در ناحیه بین دریای گالیله و دریای مرده جنگل بزرگی از درخت خرما بوده است .مسلمانان معتقدند که حضرت محمد صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم این درخت را خلق کرده اند . در دیانت مسیح ، برگ درخت خرما سنبل و نشانه شهادت و روح شهدائی است که (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 1
تعداد بازدید 200

 سال كبيسه چيست ؟

جواب آن خيلي ساده است ، هر يك سال 365 روز و 6 ساعت است. يعني اين مدت طول مي كشد تا زمين يك دور كامل به دور خورشيد بچرخد.

/

 در روزهاي قديم تر مردم به اين 6 ساعت اهميتي نمي دادند و يك سال را همان 365 روز محاسبه مي كردند اين كار سبب شد كه كم كم زمان سال تحويل تغيير كند.

 يعني چه ؟ يعني اگر براي ما ايرانيان اول فرودين كه اولين روز فصل بهار است آغاز سال نو بود كم كم در طي صدها سال،  شروع سال جديد جلو افتاد و به زمستان و بعد هم به تابستان رسيد .

و مردم يادگرفتند كه بايد اين 6 ساعت را در تقويم خود محاسبه كنن (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 1
تعداد بازدید 200

98 ME/، ویندوز NT یا ویندوز 2000 است. به این طریق ویندوز XP جای سیستم عامل قدیمی را می گیرد. همچنین شما می توانید ویندوز XP را نصب كنید و در عین حال یك سیستم عامل قدیمی نظیر ویندوز 98 را نگهدارید. به این كار پیكر بندی دو راه انداز گفته می شود. در این صورت وقتی كامپیوترتان را روشن كنید، دو انتخاب خواهید داشت: یكی این كه با ویندوز XP كامپیوتر را راه اندازی كنید یا این كه با سیستم عامل قدیمی خود راه اندازی كنید. یك روش دیگر برای نصب ویندوز XP این است كه آن را روی یك سیستم تمیز (كامپیوتری كه اصلاً سیستم عامل ندارد) نصب كنید. این روش را زمانی باید انتخاب كنید كه كامپیوتر شخصی تان را بتازگی خ (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)


تیلیغات