نوع فایل
pptx
تعداد صفحات 32
تعداد بازدید 212

استاد:...

موضوع :

تهیه کننده: ...

مجموعه پروتکل اینترنت

مدل TCP/IP یا مدل مرجع اینترنتی که گاهی به مدل DOD (وزارت دفاع)، مدل مرجع ARPANET نامیده می‌شود، یک توصیف خلاصه لایه TCP/IP برای ارتباطات و طراحی پروتکل شبکه کامپیوتری است. TCP/IP در سال ۱۹۷۰ بوسیلهDARPA ساخته شده که برای پروتکل‌های اینترنت در حال توسعه مورد استفاده قرار گرفته است، ساختار اینترنت دقیقآبوسیله مدل TCP/IP منعکس شده‌است.

(جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
pptx
تعداد صفحات 32
تعداد بازدید 212

بنام بزرگ معمار هستی عنوان : سرلرد نورمن فاستر

معماری معاصر استاد : دانشجو یان:

سر نورمن فاستر

بیوگرافی سِر لرد نورمن فاستر در سال 1935 در منچستر انگليس درخانواده اي فقير به دنيا آمد در سن 21 سالگي او بورس تحصيلي را در معتبر ترين مدرسه معماري جهان مدرسه معماري يل(Yale University) به خود اختصاص داد

نورمن جوان منچستري ، دردانشگاه يل بود كه با ريچارد راجرز فلورانسي‌آشنا شد او به همراه خانم ودي و خانم سوزي گروهي را در يل درست كردند به نام گروه 4. عمده فعالیت این 4 نفر تحقیق و تفحص پیرامون شیوه های معماری مدرن بود که آن زمان پنجه (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
pptx
تعداد صفحات 23
تعداد بازدید 213

فرآیند تولید گچ

استاد:

تهیه کننده

مقدمه: گچ يكي از سيمان هايي است كه از گذشته‌هاي دور ، مورد استفاده بوده است. گچ را از حرارت دادن سنگ گچ بدست مي‌آورند. در ايران ، سنگ گچ بوفور يافت مي‌شود. اين سنگها عمدتاً بصورت سنگهاي رسوبي است كه در دريا رسوب كرده‌اند. اين رسوبات، هم بصورت بلوري است و هم غير بلوري. سنگ گچ خالص، سفيد رنگ است و ناخالصيها، آنرا به رنگهاي گوناگون در مي‌آورند. قابليت حل شدن سنگ گچ در آب بسيار كم مي‌باشد؛ بطوريكه يك قسمت از سنگ گچ، در 495 قسمت آب حل مي‌شود. ويژگي اين سنگ، حل شدن آن در اسيد كلريدريك غليظ است. ولي در اسيد سولفوريك حل نمي‌شود. (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
pptx
تعداد صفحات 24
تعداد بازدید 214

راه های مقابله با آتش سوزی در انبارها

تهیه کنندگان:

استاد: جناب آقای شریعتی مهر

لوتوس محقق

مقدمه درحالي كه همه از ايمني به عنوان يكي از اصول بسيار مهم ياد مي كنيم ولي پروژه‌هاي ايمن سازي به ندرت جايي درخور و مناسب در فهرست اولويتهاي يك كارخانه به خود اختصاص مي دهد. هنگامي كه كارخانه ها به ايمني در مقابل آتش سوزي مي انديشند، معمولا تصميم به پيروي از نشانه هاي مقابله با آتش و تنظيمات و كنترل آن به روشهاي معمول مي‌گيرند. زماني كه اين روشها را به درستي به كار گيريم و استفاده از آنها به طور قانوني اجباري شود ضريب ايمني در مقابل آتش سوزي در انبار به طور (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
pptx
تعداد صفحات 62
تعداد بازدید 214

به نام خدا

تهیه کنندگان:

غار "پبده" زیستگاه اولین انسانهای ساکن فلات ایران در 15 هزار سال پیش و همزمان با عصر پارینه سنگی نخستین زیستگاه انسانها در فلات ایران بوده که تاکنون ناشناخته مانده است. وتوسط پرفسور "گریشمن" باستان شناس فرانسوی،کشف شده.

این غار در منطقه خوش آب و هوای لالی در دل کوه "انبار سفید" از کوههای کوهپایه ای زاگرس در شمال استان خوزستان و هم مرز با چهارمحال و بختیاری است که سرزمینی سرشار از چشمه‌ها، رودخانه‌ها و آبشارها به شمار می‌آید.

غار پبده

انتهای غار یک سقف گنبدی زیبا به صورت سنگ یک پارچه سفید از جنس خارا با روکش سف (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
pptx
تعداد صفحات 13
تعداد بازدید 214

عنوان: طرح درس هدیه های آسمان پایه پنجم درس اسراف

تهیه کننده:

مشخصات کلی درک مفهوم اسراف

هدف کلی 1- آشنایی دانش آموزان با کلمه و مفهوم اسراف 2- آگاهی دانش آموزان با مفهوم صرفه جویی

اهداف جزئی 1- مطالب آموخته شده را در رفتارهای روزانه خود در برخورد با اسراف به کاربرد. 2- نسبت به عمل صرفه جویی علاقه نشان دهد 3- چندین مصداق عینی از اسراف و صرفه جویی و نتایج آنها را بیان کند. 4- فواید درست مصرف کردن را بداند. 5- طرز برخورد مناسب و آگاه کردن طرف مقابل در هنگام مواجه شدن با اسراف

(جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
pptx
تعداد صفحات 31
تعداد بازدید 224

استاد:

موضوع: طیف سنجی تحرک یونی-عملکردها و عناصر اساسی.

تهیه کننده:

گرچه در متون گذشته، اولین تحقیق بنیادی در ارتباط با ساخت یون در هوا انجام شده است، اما مقالات بنیادی و اساسی در ارتباط با تحرک یونی در میدان های مغناطیسی که توسط لانگوین در سال 1905 منتشر شد، طیف سنجی تحرک یونی را به عنوان یکی از روش های تحلیلی نسبتاً جدید مورد بررسی قرار داده است. تقریباً 100 سال از منشا و مبدا عملکردهای تحلیلی موفقیت آمیز آنها می گذرد که البته همراه با اولین ابزارهای تجاری همراه بوده است که می تواند به طور عمده مربوط به فعالیت گسترده اف.دبلیو کاراسک باشد.البته، مراحل اصل (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
pptx
تعداد صفحات 11
تعداد بازدید 228

نقش مثبت و منفی شرکت های چند ملیتی درتجارت و اقتصاد کشورهای درحال توسعه

گردآورندگان: ... استاد راهنما: ...

تاریخچه

شرکت­های چندملیتی مفهومی است که از اوایل دهه 1930 میلادی به بعد در فرهنگ تجارت بین­الملل نمایان شد و پس از چند دهه به صورت واژه ای آشنا در آمد. تا قبل از گسترش این نوع از موسسات تعدادی شرکت­های بین­المللی در عرصه اقتصاد جهانی حضور داشته و فعالیت­های تولیدی – تجاری خود را به خارج از مرزهای ملی کشور خود توسعه می­دادند. بهره­برداری بی­رویه از منابع کشور میزبان و دستیابی به درآمدهای سرشار و در نهایت انتقال آن به کشورهای مبدأ به تدریج موجب ناخرسن (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
pptx
تعداد صفحات 11
تعداد بازدید 233

پيش بيني، شناسايي، ارزيابي و كنترل عوامل زيان آور محيط كار

NEMATIFARD.SALEHE

پيش بيني:

پيش بيني خطرها در محيط كار، بخش مهمي از مسؤليت كارشناس بهداشت حرفه اي است. كه با بهره گيري از دانش و تجربه خود، چگونگي آسيب زايي محيط كار را پيش بيني مي كند. بنابر اين بايد از همان آغاز طراحي فن آوري، فرايند توليد و محيط كار فعاليت داشته باشد.

شناسايي و تشخيص:

تشخيص مشكلات در يك محيط كار نيازمند است كه كارشناس بهداشت حرفه اي اطلاعاتي گسترده درباره فرايند توليد، چيدمان دستگاه ها و مواد خام مصرفي و توليد شده داشته باشد. بازديد از محيط كار براي آشنايي با (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
pptx
تعداد صفحات 23
تعداد بازدید 236

بسم الله الرحمن الرحیم

عنوان: نقش ایمان و اعتقادات مذهبی در بهداشت روانی دانش‌آموزان استثنایی استاد: تهیه کننده :

مقدمه

دین اسلام، دستورهای منظم و دقیقی برای سعادت دنیا و آخرت دارد. و از عمده‌ترین وظایفی که برای پیروان خود معین کرده است، مداومت بر یاد خدای سبحان است. در نظر اسلام، والاترین و بلندترین مقام انسانی زمانی پدید می‌آید که انسان یاد خدا کند و روحش متوجه او گردد. نور خدایی در دلش پدیدار شود و روح و روانش به آرامش و راحتی برسد. آسایش خاطری که محور تمام خوشبختی‌های دنیا و آخرت است. از طریق ذکر است که بُعد آسمانی انسان بر بُعد زمینی‌اش چیره می‌شود (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)


تیلیغات