نوع فایل
pptx
تعداد صفحات 13
تعداد بازدید 280

AgNO3

موضوع: نقره نیترات

تهیه کننده: --

نقره نیترات

نقره نیترات

(جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
pptx
تعداد صفحات 16
تعداد بازدید 280

عنوان: بازدارنده خوردگی

استاد: لوتوس محقق

دانشجو: لوتوس محقق

خوردگی را تخریب و فاسد شدن یک ماده در اثر واکنش با محیطی که در آن قرار دارد تعریف میکنند که شامل واکنش فیزیکی- شیمیایی متقابل بین فلز و محیط اطراف آن میباشد و معمولا دارای طبیعت الکتروشیمیایی بوده و نتیجه آن تغییر در خواص فلز می باشد .

تعریف خوردگی

عوامل موثر بر خوردگی مواد عوامل مختلفی نظیر رطوبت , اتمسفر , اسیدها و محیطهای خورنده در خوردگی نقش دارند که رطوبت نقش عمده ای را در فرایند خوردگی ایفا میکند . هر اتمسفری حاوی میزانی از رطوبت است که به صورت شبنم بر روی تجهیزات (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
pptx
تعداد صفحات 13
تعداد بازدید 281

عنوان: طرح درس هدیه های آسمان پایه پنجم درس اسراف

تهیه کننده:

مشخصات کلی درک مفهوم اسراف

هدف کلی 1- آشنایی دانش آموزان با کلمه و مفهوم اسراف 2- آگاهی دانش آموزان با مفهوم صرفه جویی

اهداف جزئی 1- مطالب آموخته شده را در رفتارهای روزانه خود در برخورد با اسراف به کاربرد. 2- نسبت به عمل صرفه جویی علاقه نشان دهد 3- چندین مصداق عینی از اسراف و صرفه جویی و نتایج آنها را بیان کند. 4- فواید درست مصرف کردن را بداند. 5- طرز برخورد مناسب و آگاه کردن طرف مقابل در هنگام مواجه شدن با اسراف

(جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
pptx
تعداد صفحات 32
تعداد بازدید 281

بنام بزرگ معمار هستی عنوان : سرلرد نورمن فاستر

معماری معاصر استاد : دانشجو یان:

سر نورمن فاستر

بیوگرافی سِر لرد نورمن فاستر در سال 1935 در منچستر انگليس درخانواده اي فقير به دنيا آمد در سن 21 سالگي او بورس تحصيلي را در معتبر ترين مدرسه معماري جهان مدرسه معماري يل(Yale University) به خود اختصاص داد

نورمن جوان منچستري ، دردانشگاه يل بود كه با ريچارد راجرز فلورانسي‌آشنا شد او به همراه خانم ودي و خانم سوزي گروهي را در يل درست كردند به نام گروه 4. عمده فعالیت این 4 نفر تحقیق و تفحص پیرامون شیوه های معماری مدرن بود که آن زمان پنجه (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
pptx
تعداد صفحات 23
تعداد بازدید 281

فرآیند تولید گچ

استاد:

تهیه کننده

مقدمه: گچ يكي از سيمان هايي است كه از گذشته‌هاي دور ، مورد استفاده بوده است. گچ را از حرارت دادن سنگ گچ بدست مي‌آورند. در ايران ، سنگ گچ بوفور يافت مي‌شود. اين سنگها عمدتاً بصورت سنگهاي رسوبي است كه در دريا رسوب كرده‌اند. اين رسوبات، هم بصورت بلوري است و هم غير بلوري. سنگ گچ خالص، سفيد رنگ است و ناخالصيها، آنرا به رنگهاي گوناگون در مي‌آورند. قابليت حل شدن سنگ گچ در آب بسيار كم مي‌باشد؛ بطوريكه يك قسمت از سنگ گچ، در 495 قسمت آب حل مي‌شود. ويژگي اين سنگ، حل شدن آن در اسيد كلريدريك غليظ است. ولي در اسيد سولفوريك حل نمي‌شود. (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
ppt
تعداد صفحات 29
تعداد بازدید 282

فصل 2 اندازه گیری درعلوم وابزارهای آن

اهداف کلی: 1)با یکاهای اندازه گیری طول ،جرم، وزن، حجم،وزمان آشنا شود 2)تبدیل متعارف واحد های اندازه گیری انجام دهد 3)دقت اندازه گیری ونحوه استفاده صحیح وسیله اندازه گیری را انجام دهد

برای اینکه مشخص شود درمدت یکسال چقدر رشد کرده ایم چه چیزی را اندازه می گیریم؟

اارزیابی ورودی:

1) اگربخواهید که بفهمیددرمدت یک سال چقدررشد کرده اید چه چیزی را اندازه میگیرید؟ 2) برا ی به موقع رسیدن به مدرسه چطور؟ 3) پزشک با اندازه گیری چه مواردی پی به سلامتی یا بیماری میبرد؟ 4) برای طراحی وساخت ساختمان وجاده ها به چه ابزاری نیازد (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
pptx
تعداد صفحات 14
تعداد بازدید 282

نقش مثبت و منفی شرکت های چند ملیتی درتجارت و اقتصاد کشورهای درحال توسعه

گردآورندگان: --- استاد راهنما: ---

تاریخچه شرکت های چند میلیتی

مفهوم شرکت چند ملیتی (Multinational corporation) محصول دوره پس از جنگ جهانی دوم است و کاربرد متداول تعبیر چند ملیتی از هنگام انتشار ضمیمه اختصاصی مجله «بیزنس ویک» (Business Week) تحت عنوان شرکت‌های چند ملیتی آغاز گردید (رهنما، ۱۳۵۷، ص ۷۸)، اما نقش کنونی شرکت‌های چند ملیتی در اقتصاد جهانی به دوران مرکانتیلیسم (Mercantilism) برمی‌گردد. اهمیت دستیابی به منابع ارزشمند معدنی، همچون طلا و نقره سبب گردید تا کشورهای قدرتمند آن دور (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
pptx
تعداد صفحات 11
تعداد بازدید 284

پيش بيني، شناسايي، ارزيابي و كنترل عوامل زيان آور محيط كار

NEMATIFARD.SALEHE

پيش بيني:

پيش بيني خطرها در محيط كار، بخش مهمي از مسؤليت كارشناس بهداشت حرفه اي است. كه با بهره گيري از دانش و تجربه خود، چگونگي آسيب زايي محيط كار را پيش بيني مي كند. بنابر اين بايد از همان آغاز طراحي فن آوري، فرايند توليد و محيط كار فعاليت داشته باشد.

شناسايي و تشخيص:

تشخيص مشكلات در يك محيط كار نيازمند است كه كارشناس بهداشت حرفه اي اطلاعاتي گسترده درباره فرايند توليد، چيدمان دستگاه ها و مواد خام مصرفي و توليد شده داشته باشد. بازديد از محيط كار براي آشنايي با (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
pptx
تعداد صفحات 16
تعداد بازدید 285

بسم الله الرحمن الرحیم

شناسایی خطرات و راههای ایمن سازی آنها در ایستگاه ایمنی هما تهیه کننده : . بهار

خطرات شناسایی شده به همراه تصاویر آنها و راههای ایمن سازی آنها به صورت مجزا ارائه گردیده است. باید توجه داشت که در مواقع انجام تعمیرات میبایست مجوز (پرمیت) مجوز مربوطه را از واحد ایمنی و واحدهای مربوطه اخذ گردد وهمچنین پیش بینیهای لازم جهت جلوگیری از وقوع حوادث احتمالی دیگر ناشی از عملیات تعمیرات و خارج شدن از سرویس وعملکرد دستگاههایی که تعمیرات بر روی آنها انجام میشود به عمل آید.

(جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
pptx
تعداد صفحات 13
تعداد بازدید 285

محمدحسن رهی معیّری

.

دبیر مربوطه: .

محمدحسن رهی معیّری از غزل سرایان نامی معاصر ( 1347-1288 ش ) بیشتر به پیروی از سعدی، غزل گفته و شیوایی و روانی سخن سعدی در سروده های او محسوس است . مجموعه ی اشعار وی به نام (( سایه ی عمر )) در زمان حیاتش به چاپ رسیده است .

اشکم ولی به پای عزیزان چکیده ام خارم ولی به سایه ی گل آرمیده ام

حدیث جوانی

من اشک ناچیزی هستم که در پای عزیزان چکیده و ارزش یافته ام و آن خار بی ارزشی هستم که چون در پناه گل آرام قدر و ارزش یافته ام .

با یاد رنگ و بوی تو ای نوبهار عشق هم چون بنفشه سر به گر (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)


تیلیغات