نوع فایل
pptx
تعداد صفحات 32
تعداد بازدید 223

بنام بزرگ معمار هستی عنوان : سرلرد نورمن فاستر

معماری معاصر استاد : دانشجو یان:

سر نورمن فاستر

بیوگرافی سِر لرد نورمن فاستر در سال 1935 در منچستر انگليس درخانواده اي فقير به دنيا آمد در سن 21 سالگي او بورس تحصيلي را در معتبر ترين مدرسه معماري جهان مدرسه معماري يل(Yale University) به خود اختصاص داد

نورمن جوان منچستري ، دردانشگاه يل بود كه با ريچارد راجرز فلورانسي‌آشنا شد او به همراه خانم ودي و خانم سوزي گروهي را در يل درست كردند به نام گروه 4. عمده فعالیت این 4 نفر تحقیق و تفحص پیرامون شیوه های معماری مدرن بود که آن زمان پنجه (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
pptx
تعداد صفحات 17
تعداد بازدید 223

ایدز و اصول نجات از آن

تهیه کننده: لوتوس محقق

ايدز يک مرض خطر ناک و ساری است . عامل سببی ايدز يکنوع ويروس از خاندان لنتيو ايرس ميباشد که بنام ايچ ، ای ، وی ياد می شود. ايدز از کلمات انگلیسی ذیل گرفته شده : AIDS: Acquired کسبی يا کسب شده Immune معافيت سيستم دفاعی Deficiency فقدان ( از بين بردن ) S. Syndrome مجموعه امراض

تعريف ايدز

تاريخچه يا ابعاد مریضی :

اولين واقعه ايدز ٢٥ سال پيش در امريکا راجستر شده و تا حال ٢٥ ميليون انسان از سبب بيماری ايدز از بين رفته و بيش از ٤٠ ميليون انسان به آن مصاب است . (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
pptx
تعداد صفحات 20
تعداد بازدید 223

تهیه کننده:لوتوس محقق

بهداشت آب

مقدمه

میزان مصرف سرانه آب در اجتماعات مختلف متفاوت است و با فرهنگ و ارتقای سطح بهداشت جوامع ارتباط مستقیم دارد . هرچه سطح فرهنگ وبهداشت بالاتر باشد نیاز به آب ومصرف آن نیز افزایش می یابد.

مشخصات آب :

آب تنها ماده متداول درطبیعت است ، که به هرسه حالت فیزیکی ، یعنی جامد ، مایع و بخار وجوددارد.

(جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
pptx
تعداد صفحات 19
تعداد بازدید 224

موضوع: فرم ساختمان در اقلیم گرم و خشک

استاد:

تهیه کننده:

چکیده: در رابطه با شرایط زمستانی این مناطق فرم ساختمان میتواند در طول محور شرقی غربی گسترش یابد.اما شرایط تابستانی حکم بر فشردگی ساختمان نموده و داشتن فرمی مکعبی شکل را ضروری مینماید.درهر صورت با بریدن قسمتی از این مکعب و پرنمودن حفره ایجاد شده با سایه (سایه دیوار، درخت، پیچک وچفته مو) و هوای خنک شده بوسیله تبخیرآب سطح چمن،برگ درخت، حوض و فواره میتوان اقلیم نسبتاً مطلوبی در ساختمان ایجاد نمود. در اطراف این باغچه داخلی، پلان ساختمان می تواند آزاد باشد. بدین ترتیب پلان کلی ساختمان در این مناطق بطرف دا (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
pptx
تعداد صفحات 16
تعداد بازدید 226

عنوان: بازدارنده خوردگی

استاد: لوتوس محقق

دانشجو: لوتوس محقق

خوردگی را تخریب و فاسد شدن یک ماده در اثر واکنش با محیطی که در آن قرار دارد تعریف میکنند که شامل واکنش فیزیکی- شیمیایی متقابل بین فلز و محیط اطراف آن میباشد و معمولا دارای طبیعت الکتروشیمیایی بوده و نتیجه آن تغییر در خواص فلز می باشد .

تعریف خوردگی

عوامل موثر بر خوردگی مواد عوامل مختلفی نظیر رطوبت , اتمسفر , اسیدها و محیطهای خورنده در خوردگی نقش دارند که رطوبت نقش عمده ای را در فرایند خوردگی ایفا میکند . هر اتمسفری حاوی میزانی از رطوبت است که به صورت شبنم بر روی تجهیزات (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
pptx
تعداد صفحات 23
تعداد بازدید 231

استاد: لوتوس محقق

عنوان: بهداشت فردي

تهیه کننده: لوتوس محقق

بهداشت فردي

وقوف به مسائل بهداشتي ، انسان را در استفاده كامل از زندگي آميخته با نشاط و شادابي ، چه به صورت يك فرد و چه به عنوان يك عضو جامعه ، كمك و يار ی می کند. سلامت انسانها بستگي به ميزان مهارت و دانائي آنها در به كار بردن نكات و حقايق بهداشتي دارد

ساختمان پوست : پوست از يك طبقه خارجي به نام اپيدرم و يك طبقه داخلي به نام جلد (درم ) ساخته شده است . درم بر خلاف اپيدرم كه عروق خوني ندارد، داراي عروق فراواني است و اپيدرم را تغذيه مي كند(تصوير 2)

1

(جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
pptx
تعداد صفحات 31
تعداد بازدید 232

استاد:

موضوع: طیف سنجی تحرک یونی-عملکردها و عناصر اساسی.

تهیه کننده:

گرچه در متون گذشته، اولین تحقیق بنیادی در ارتباط با ساخت یون در هوا انجام شده است، اما مقالات بنیادی و اساسی در ارتباط با تحرک یونی در میدان های مغناطیسی که توسط لانگوین در سال 1905 منتشر شد، طیف سنجی تحرک یونی را به عنوان یکی از روش های تحلیلی نسبتاً جدید مورد بررسی قرار داده است. تقریباً 100 سال از منشا و مبدا عملکردهای تحلیلی موفقیت آمیز آنها می گذرد که البته همراه با اولین ابزارهای تجاری همراه بوده است که می تواند به طور عمده مربوط به فعالیت گسترده اف.دبلیو کاراسک باشد.البته، مراحل اصل (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
pptx
تعداد صفحات 11
تعداد بازدید 239

پيش بيني، شناسايي، ارزيابي و كنترل عوامل زيان آور محيط كار

NEMATIFARD.SALEHE

پيش بيني:

پيش بيني خطرها در محيط كار، بخش مهمي از مسؤليت كارشناس بهداشت حرفه اي است. كه با بهره گيري از دانش و تجربه خود، چگونگي آسيب زايي محيط كار را پيش بيني مي كند. بنابر اين بايد از همان آغاز طراحي فن آوري، فرايند توليد و محيط كار فعاليت داشته باشد.

شناسايي و تشخيص:

تشخيص مشكلات در يك محيط كار نيازمند است كه كارشناس بهداشت حرفه اي اطلاعاتي گسترده درباره فرايند توليد، چيدمان دستگاه ها و مواد خام مصرفي و توليد شده داشته باشد. بازديد از محيط كار براي آشنايي با (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
pptx
تعداد صفحات 11
تعداد بازدید 240

نقش مثبت و منفی شرکت های چند ملیتی درتجارت و اقتصاد کشورهای درحال توسعه

گردآورندگان: ... استاد راهنما: ...

تاریخچه

شرکت­های چندملیتی مفهومی است که از اوایل دهه 1930 میلادی به بعد در فرهنگ تجارت بین­الملل نمایان شد و پس از چند دهه به صورت واژه ای آشنا در آمد. تا قبل از گسترش این نوع از موسسات تعدادی شرکت­های بین­المللی در عرصه اقتصاد جهانی حضور داشته و فعالیت­های تولیدی – تجاری خود را به خارج از مرزهای ملی کشور خود توسعه می­دادند. بهره­برداری بی­رویه از منابع کشور میزبان و دستیابی به درآمدهای سرشار و در نهایت انتقال آن به کشورهای مبدأ به تدریج موجب ناخرسن (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
ppt
تعداد صفحات 29
تعداد بازدید 241

فصل 2 اندازه گیری درعلوم وابزارهای آن

اهداف کلی: 1)با یکاهای اندازه گیری طول ،جرم، وزن، حجم،وزمان آشنا شود 2)تبدیل متعارف واحد های اندازه گیری انجام دهد 3)دقت اندازه گیری ونحوه استفاده صحیح وسیله اندازه گیری را انجام دهد

برای اینکه مشخص شود درمدت یکسال چقدر رشد کرده ایم چه چیزی را اندازه می گیریم؟

اارزیابی ورودی:

1) اگربخواهید که بفهمیددرمدت یک سال چقدررشد کرده اید چه چیزی را اندازه میگیرید؟ 2) برا ی به موقع رسیدن به مدرسه چطور؟ 3) پزشک با اندازه گیری چه مواردی پی به سلامتی یا بیماری میبرد؟ 4) برای طراحی وساخت ساختمان وجاده ها به چه ابزاری نیازد (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)


تیلیغات