نوع فایل
docx
تعداد صفحات 2
تعداد بازدید 112

دلبستگی بالینی

یکی از پایه های اساسی درمان هیجان مدار نظریه ی دلبستگی است. بسیار با اهمیت است که افراد با این مفهوم آشنا باشند.

زوجها پایه یک رابطه دیرپا و شادیبخش را عشق میدانند. در زوجدرمانی همواره مفاهیمی مانند قدرت، کنترل، خودگردانی، واسطهمندی تعارض در ممانعت از اشاعه محبت و عشق را زیر سیطه خود گرفته و عشق به یک متغییر فراموش شده تبدیل میشود.

اصول نظریه دلبستگی بالینی:

1- دلبستگی یک نیروی برانگیزاننده ذاتی است.

طلب و حفظ رابطه با افراد مهم زندگی یکی از گرایشات برانگیزاننده، اساسی و فطری انسان در طول زندگی است.

ای (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 11
تعداد بازدید 112

موضوع:

تفسیر نقاشی کودکان

رنگ قرمز: فعال، زنده دل و با روحیه است و از فعالیت لذت می برد. فعالیت او در جهت کامیابی یا پیروزی هدایت می شود و می خواهد که زندگیش همیشه پر باشد. فعال است ولی احساس می کند که در برابر تلاش هایی که بعمل آورده است پیشرفت یا پاداش ناکافی نصیب وی شده است.

رنگ بنفش: نیاز به آن را دارد که خود رابا کسی یا چیزی همانند سازد و آرزو دارد که با کمک خلق و خوی جذاب و دوست داشتنی خود، نظر دیگران را به سوی خویش جلب نماید. احساساتی است و آروزی یک محبت عاشقانه را در سر می پروراند.

بنفش - قرمز: هر چیزی را که موجب تحریک او شود به آسا (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 5
تعداد بازدید 113

بدن انسان از ساختارهای مولکولی فعال و پیچیده ای ساخته شده است و زمانی که این ساختارها دچار آسیب شوند، سلامتی انسان تهدید می شود .روشهای متفاوتی برای تشخیص بیماریها وجود دارند .به عنوان مثال یک پزشک می تواند از طریق سوالاتی که از بیمار می پرسد یا عکس گرفته شده با اشعه X و یا جراحی ، به علل یک بیماری پی ببرد .پزشکان قادر به تشخیص بیماریهای مختلفی هستند ولی تاکنون بیماریهای بسیاری نیز ناشناخته و مرموز باقی مانده اند .شناخت یک بیماری به معنای داشتن اطلاعاتی کامل راجع به آن نیست .مثلا پزشکان می توانند قبل از اینکه در مورد نوع میکروب اطلاعاتی داشته باشند، عفونت را تشخیص دهند .بدون در نظر گرفت (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 12
تعداد بازدید 113

شهرستان کنگان

شهرستان کنگان / اطلاعات کلی کشور 

ایران / استان 

بوشهر مرکز 

بندر کنگان

مردم جمعیت 

۴۰۹۴۶ نفر (آمار 85) زبان‌های گفتاری 

فارسی جنوبی و عربی مذهب 

اسلام (تشیّع و تسنن) جغرافیای طبیعی ارتفاع از سطح دریا < (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 2
تعداد بازدید 113

هدف شبکه های خارجی چیست لطفا بخوانید

از پیامدها و معضلات برنامه‌های ماهواره‌ای می‌توان به افول فرهنگ، رنگ‌باختگی ارزش‌های انسانی و باورهای مذهبی و نمادهای ملی و میهنی، رشد روزافزون بی‌سوادی عمومی به علت تماشای بی‌حد این برنامه‌ها، عدم تمرکز و تفکر نسبت به موضوعات و مطالب مختلف، کاهش داد و ستدهای عاطفی و اجتماعی در روابط انسان‌ها با یکدیگر، و در نتیجه خطر سقوط فرهنگ اجتماعی اشاره کرد. به همین جهت گفت‌وگوی مشروحی با حجت‌الاسلام جواد نصرالله پور کارشناس مسائل رسانه‌ انجام دادیم که بخش دوم و پایانی آن از نظر می‌‌گذرد.  رابرت مرداک، مدیر شبکه فارسی‌وان کیست؟ در رابطه با رابرت م (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 3
تعداد بازدید 113

لیمو ترش

شاید فکر کنید باتری ، وسیله‌ای که می‌توان از آن برای بکار انداختن لوازم الکتریکی استفاده کرد، وسیله پیچیده‌ای باشد. ولی می‌توان حتی بوسیله یک لیموترش هم باتری ساخت و با آن یک زنگ را به صدا در آورد. در اینجا برآنیم تا ساختار کلی یک باتری به عنوان یک پیل الکتروشیمیایی را بررسی کنیم و سپس ، خود یک باتری خانگی بسازیم.

پیلهای الکتروشیمیایی(Electrochemical Cells)

پیلها ، جایگاه واکنشهای الکتروشیمیایی می‌باشند. هر پیل از دو نیم پیل تشکیل می‌شود. هر نیم پیل نیز به نوبه خود از یک قسمت هادی یا رسانا به نام الکترود تشکیل می‌شود که در محلولی از یک الکترو (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 4
تعداد بازدید 113

آسیب شناسی ورزشی

آسیب دیدگی های متداول در ورزش

در هـر ورزشـی باید انتظار آسیب ها، جراحت ها و خطرات احتمالی آن را داشـتـه بـــاشید، به خصوص در ورزش های گـروهی. هـر ورزشـی کـه طـبـق آمــار در هر 1000 ساعت بیـش از 5 آسـیـب داشته باشد، جزء ورزش های پرخطر با درصـد آسیـب بـالا به شـمار مـی رود. راگــبی و لاکروس با 30 صـدمه در 1000 ساعت بالاترین حد هستند، درحالیکه بسکتبال و اسکواش هم با آمار 14 صدمه در 1000 ساعت بازی های پرخطری بـحـساب می آیند. تعجب آور اسـت که بــدانید، دو، و ایروبیک هم با 11 صدمه، زیاد از قافله ورزش های پرخطر عقب نیستند.

آسیب های ورزشی انواع (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 16
تعداد بازدید 113

ورق گالوانيزه چيست ؟

فولاد گالوانيزه به فولاد گالوانيزه شده توسط روي گفته مي‌شود.

مزاياي ورقهاي گالوانيزه چيست؟

استفاده از ورقهاي گالوانيزه ده فايده خواهد داشت كه عبارتند از:

هزينه كمتر: براي انجام عمليات گالوانيزينگ، در مقايسه با ساير روشهاي معمول جلوگيري از خوردگي، نياز به هزينه كمتري خواهد بود.

هزينه كمتر براي تعميرات و نگهداري: حتي در شرايطي كه انجام عمليات گالوانيزينگ در مقايسه با ساير روشهاي جلوگيري از خوردگي، هزينه برتر است، اجراي آن به دليل عدم نياز به تعميرات پرهزينه‏، توصيه مي شود.

طول عمر زياد: طول عمر ورقهاي (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 32
تعداد بازدید 113

كيفر زدايي ـ جرم زدايي مباني حقوقي و راهكار‌هاي عملي

مقدمه

جرم زدایی به عنوان یک راهبرد اصلی درجهت اصلاح امور قضایی دیری است که در قوه قضاییه شکل گرفته و طبعاً یکی از نیازهای مهم دستگاه قضایی اصلاح امور است

جرم زدایی به عنوان یک راهبرد اصلی درجهت اصلاح امور قضایی دیری است که در قوه قضاییه شکل گرفته و طبعاً یکی از نیازهای مهم دستگاه قضایی اصلاح امور است. ‌

بحث عدالت کیفری با برنامه مدون یکی از محورهای اساسی در سیاست قضایی کشور است و بر همین اساس لوایح مـتـعـددی ازسوی قوه قضاییه تـنـظـیـم و تقدیم مجلس شده که در بعد کیفری، زندان‌زدایی و قضازدای (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 10
تعداد بازدید 113

موضوع تحقیق:

تاریخچه سلسله ایران

سلسله هاي ايراني(به طور خلاصه( مادها:

مادها اولين حكومت و دولت مستقل ايراني را رسما تشكيل دادند. هنوز معلوم نيست دولت ماد در چه زماني تشكيل شد ولي گفته مي شود دولت ماد در سال 550قبل از ميلاد مسيح تشكيل شد. در ابتدا دولت ماد داراي 6 قبيله بود كه پاركتن ها جنگجوترين و مغ ها صلح جو ترين بودند. 6قبيله ماد همواره در جنگ بودند به همين دليل آشوري ها به راحتي روي انان تسلط داشتند.

مادها كشاورز و دامپرور بودند بعد از اينكه ديااكو پابه عرصه گذاشت مادها را متحد ساخت و حكومت ماد را ب (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)


تیلیغات