نوع فایل
docx
تعداد صفحات 12
تعداد بازدید 198

موضوع:

اهمیت خلیج فارس

دبیرمربوطه:

لوتوس محقق

تهیه کننده:

لوتوس محقق

فهرست مطالب

حمایت امریکا و رفتارهای تحریک آمیز پادشاهی های عرب

تقابل قدرت ها و شکل گیری الگوهای امنیتی در منطقه خلیج فارس

ایالات متحده و چگونگی روی آوردن به ظرفیت های منطقه ای برای مقابله با ایران

نتیجه گیری

منابع و ماخذ:

ح (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 5
تعداد بازدید 199

معرفی رشته مهندسی هسته‌ایمهندسی هسته ای رشته ای از مهندسی است که در آن بوجودآوردن انرژی هسته ای ،کنترل واستفاده ازآن مطرح است واز اینرودر مهندسی هسته ای آموزش در اطراف مسائل طرح،ساختمان وکاربرد راکتورهای هسته ای دور می زند.مهندسی هسته ای، به لحاظ اسم ،در وهله اول ممکن است به نظر رشته ای مربوط به فیزیک هسته ای بیاید ودر حال حاضر نیز این توهم در برخورها ومذاکرات برای بعضی اشخاص پیش می آیدولی با همه ی تشابه اسمی عملا مشابهتی بین این دو وجود نداردومهندسی هسته ای همانقدر به فیزیک هسته ای مربوط است که مهندسی مکانیک ،مهندسی شیمی ویا سایر رشته ه (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 2
تعداد بازدید 199

شهيد حسين خردمند ايگدر شهید شاخص دانش آموز خنج

نام پدر : حسن بيگ

تاريخ تولد : 10/6/1340 ، محمله

محل شهادت : رقابيه

تحصیلات(متوسطه    ( هنرستان(شهیدغفاری)        محل دفن : محمله

"سبزيم كه نسل حسيني هستيم 

باكيم كه از تبار مهدي هستيم

دور است زما تن به مذلت دادن 

ما وارث خون هاي شهيدان هستيم

در شهريور ماه 1340 در خانواده اي پاك و با ايمان از عشاير غيور طايفه ايگدر ساكن روستاي محمله ، كودكي چشم به دنيا گشود و وجود پربركتش را به خانواده ارزاني داشت . نامش را " حسين " نهادند تا پرچم دار ن (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 3
تعداد بازدید 199

مناقصه چيست؟ مناقصه ارائه کردن کمترين قيمت از سوي فروشندگان به خريدار است.از سوي ديگر انجام عمل فروش به بالاترين قيمت را مزايده مي گويند.

چرا مناقصه برگزار ميشود؟ هنگامي که در اداره ها و شرکتهايي تصميم به خريد کالا يا خدمات گرفته ميشود براي جلوگيري از سوء استفاده ي احتمالي و تبعيض، به انجام عمل خريد از طريق مناقصه اقدام مي شود که داراي مقررات مخصوص به خود است.

چگونه يک مناقصه برگزار مي گردد؟

در زماني که يک اداره يا معاونت يا بخشي از سازمان مفروض به يک کالا يا خدمات نياز پيدا مي کند درخواست نياز خود را به اداره تدارکات سازمان مربوطه ارائه مي کند.

(جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 2
تعداد بازدید 199

شکل‌گیری زمین (4600 میلیون سال پیش)

سیاره زمین درحدود 4.6 میلیارد سال پیش به واسطه برخوردهای ابری صفحه‌ای شکل از موادی که منشا خورشید نیز بوده‌اند، به وجود آمده‌است. گرانش به تدریج این گازها و غبارهای کیهانی را متراکم کرده و سیارک‌ها و سیاره‌های اولیه کوچکی به نام شبه سیاره‌ها را به وجود آورد. این اجرام به صورت پی‌در‌پی با یکدیگر برخورد می‌کردند و به تدریج بزرگتر می‌شدند تا جایی که سیاره‌های سامانه خورشیدی از جمله زمین شکل گرفتند. جزئیات چگونگی شکل‌گیری زمین هنوز موضوعی در دست مطالعه است. دانشمندان بر روی شهاب‌سنگ‌ها و سنگ‌های قدیمی زمین مطالعه می‌کنند تا دریابند (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 7
تعداد بازدید 199

نیمکار

نیمکار یعنی نصف چشمه که عملکرد هایی نظیر سر در ورودی ، محراب و ... دارد. نیمکار را بر اساس عمق و دهانه بر طُرق مختلف می توان رسم کرد.

/

یزدی بندی

یزدی بندی، حالتی است ما بین رسمی و مقرنس. کلید رسم و اجرای آن تخته هایی است که برروی دایره هایی به مرکز شمسه قرار دارد. همچون قطارهای مقرنس، هر تخته با تخته ی بعدی به یک اندازه اختلاف ارتفاع دارند. می توان با حذف تخته های افقی، یکسره از رسمی اقتباس کرد و یزدی بندی را بوجود آورد.

/

/

/

/

/

/

(جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 3
تعداد بازدید 199

شهید محمد ابراهیم همت

به روز 12 فروردین 1334 ه.ش در شهرضا در خانواده ای مستضعف و متدین بدنیا آمد. او در رحl مادر بود كه پدر و مادرش عازم كربلای معلّی و زیارت قبرسالارشهیدان و دیگر شهدای آن دیار شدند و مادر با تنفس شمیم روحبخش كربلا، عطر عاشورایی را به این امانت الهی دمید.

محمد ابراهیم درسایه محبّت‍ های پدر ومادر پاكدامن، وارسته و مهربانش دوران كودكی را پشت‍سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد. در دوران تحصیلش از هوش واستعداد فوق‍العاده‍ای برخوردار بود و با موفقیت تمام دوران دبستان و دبیرستان را پشت سر گذاشت.

هنگام فراغت از تحصیل بویژه در تعطیلات تابستانی با كار (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 1
تعداد بازدید 199

فشاریان، نام یک سلسله ایرانی است که بر ایران حکومت کرد. بنیادگذار این دودمان نادرشاه افشار بود. این سلسله بعد از افول صفوی و حمله افغان ها به ایران پدید آمد. انحطاط سلسله صفوی و تزلزلی که در ارکان قدرت دویست و پنجاه ساله آن پدید آمد موجب بروز فتنه های بسیار در ایران گردید . هجوم افغانان و حاکمیت هفت ساله آنان بر ایران آشوب ها و نابسامانی های ناشی از آن ، قیام و طغیان های محلی ، عدم کفایت و لیاقت بازماندگان صفوی هجوم و تجاوز دشمنان مرزی ، دوران انفجار آمیزی را در جامعه پدید آورد . در چنین شرایطی ظهور سردار نیرومند افشاریه تحولی را در جامعه پدید آورد. و باعث شد بار دیگر کشور ایران به مدت (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 3
تعداد بازدید 199

معرفی سلاح های کمری و جنگی و ساچمه ای

گلوله زنی ماوزر و برنو – Mauser and Brno / / کارخانه ماوزر در آلمان (امپراطوری پروس) از سال 1870 به مدیریت پیتر پاول ماوزر – Peter Paul Mauser- اقدام به تولید تفنگ های گلوله زنی نظامی کرد و تفنگ معروف این کارخانه بنام K98 (که در سال 1898 عرضه گردید) شهرت بین المللی پیدا کرد و سلاح رسمی ارتش آلمان در دو جنگ اول و دوم جهانی گردید. تصویر چند مدل ماوزر بکار رفته در دو جنگ جهانی / سرباز آلمان جنگ اول جهانی به همراه ماوزر و س (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 2
تعداد بازدید 199

کوره هاي آفتابی

قطعا" شما در دوران عمر خود براي سرگرمي و تفريح ولو يک مرتبه هم شده ، تکه کاغذي را به وسيله نگه داشتن ذره بين مقابل خورشيد مشتعل کرده ايد . مکانيسم آن کار بدين نحو است که ذره بين به واسطه جمع کردن مقداري از حرارت خورشيد آن نقطه کاغذ را گرم مي کند و آن حرارت رو به شدت مي گذارد تا به مرحله اشتعال مي رسد پس همين عمل نشان مي دهد که با تمرکز اشعه خورشيد مي توان حرارت زياد توليد نمود.

در زمان هاي باستاني ، ارشميدس يوناني، ناوگان روميان را که شهر سيراکوژ را محاصره کرده بودند از دور به آتش کشيد و قسمت اعظم آن ها را طعمه حريق نمود.

و اين آتش سوزي ر (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)


تیلیغات