نوع فایل
docx
تعداد صفحات 10
تعداد بازدید 79

مصطفی احمدی روشن

شهید دکتر مصطفی احمدی روشن دانشمند هسته‌ای ایران و معاون بازرگانی سایت هسته‌ای نطنز ایران بود که در 21 دی 1390 / 11 ژانویه 2012 میلادی در تهران به دست عوامل موساد و سیا ترور شد و به شهادت رسید. این شهید پس از شهیدان مسعود علی محمدی ، مجید شهریاری و داریوش رضایی نژاد چهارمین شهید فناوری هسته‌ای ایران قلمداد می‌شود.

زندگینامه

شهید مصطفی احمدی روشن متولد سال 1358ش در روستای سنگستان استان همدان ایران است. وی دوران کودکی خود را در خانواده‌ای فقیر در این روستا گذراند در حالی که علاقه زیادی به تحصیل داشت. خانواده وی در محله‌ای واقع در پشت امام (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 6
تعداد بازدید 79

طرح کلی درس (طرح سالانه) 

هدف کلی کتاب: دانش آموزان بتوانند شناخت بیشتری با برخی از اصول دینی مانند توحید، نبوت، معاد داشته باشند و یا برخی از احکام عبادی، اجتماعی، فردی ودینی اسلام آشنا باشند به نقش ائمه (ع) و پیامبر اسلام(ص) در هدایت مردم پی ببرند.

سال تحصیلی: 91-90 کلاس: سوم راهنمایی نام دبیر: معصومه پیر جابری ماه 

هفته 

تاریخ جلسه 

فصل و صفحه کتاب 

موضوع و عنوان دروس 

هدف های کلی دروس 

هدف های رفتاری دروس (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 2
تعداد بازدید 79

مهاجرت روستاییان به شهر

مهاجرت بی رویه یک بیماری اجتماعی و عامل بسیاری از نابسامانیهای سیاسی ، اجتماعی و فرهنگی است . در

کشور در طول سالهای گذشته مهاجرت وجود داشته و بعد از انقلاب به دلایل متعدد تشدید گردیده است.

مسئله مهاجرت به صورت مهاجرت از روستا به شهر، از شهر به روستا، از روستا به روستا ، از شهر های کوچک به

شهر های بزرگ در جامعه اتفاق می افتد . مهاجرت یکی از ابعاد مهم فرایند توسعه اقتصادی - اجتماعی به حساب می آید . مهاجرت از مناطق روستایی به سوی شهرها در اغلب کشورها مشاهده می شود لیکن، شیوه آن در کشورهای در حال توسعه با کشورهای پیشرفته تف (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 9
تعداد بازدید 79

ویژگی های یک سیستم اطلاعاتی حسابداری اثر بخش

چند ویژگی طراحی موجب کارآ شدن یک سیستم اطلاعاتی حسابداری می گردد در یک سیستم مطلوب – گذشته از کامپیوتری یا دستی بودن آن – باید شامل چهار ویژگی باشد: کنترل، سازگاری ، انعطاف پذیری و فزونی منافع بر هزینه.

کنترل

مدیران باید بر فعالیت های واحد تجاری کنترل داشته باشند. کنترل های داخلی روش ها و رویه هایی هستند که برای تائید مبادلات و حفاظت داراییها مورد استفاده قرار می گیرند. برای مثال در شرکت های فوق مدیران شدیداً پرداخت های نقدی را تحت کنترل دارند تا از سرقت و اختلاس به وسیله پرداخت های غیر مجاز ممانعت به عمل آید. (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 2
تعداد بازدید 79

پیوند بسیار عجیب سیب زمینی و گوجه فرنگی (عکس(

این گیاه که هم گوجه فرنگی تولید می کند و هم سیب زمینی، برای خودش یک آزمایشگاه غذایی فرانکن اشتاین است! با آنکه این گیاه از لحاظ ژنتیکی اصلاح شده است، ولی معجزه باغبانی آن کاملاً طبیعی است. این گیاه TomTato نامیده می شود و هر گیاه آن بیش از 500 گوجه ریز شیرین و یک دسته سیب زمینی به بار می آورد. این گیاه با کمک یک پروسه پیوندی با فناوری پیشرفته تولید می شود که به تازگی و برای اولین بار در اختیار عموم باغداران در بریتانیا قرار گرفته است باید به این کار چنین آدمی احسنت گفت زیرا کارش بی نظیر است.

 

/ < (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 15
تعداد بازدید 79

جوشکاری زیر پودری

جوش زير پودری يک فرايند جوش قوس الکتريکی است که در آن گرمای لازم برای جوشکاری توسط يک يا چند قوس بين يک فلز پوشش نشده، يک يا چند الکترود مصرفی و يک قطعه کار تامين می شود. قوس توسط لايه ای از فــلاکس پودری قابل ذوب شدن که فلز جوش مذاب و فلز پايه نزديک اتصال را پوشانده، و فلز جوش مذاب را از آلودگی های اتمسفر حفاظت می کند پوشيده می شود.

جوش که ترکيبی از فلاکس مذاب و فلزجوش مذاب است می گذرد. فلاکس مذاب معمولا", هادی خوب جريان الکتريسته است، در حالی که فلاکس سرد, هادی نيست. پودر جوش می تواند اکسيدزداها و ناخالصی زداهايی که با (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 2
تعداد بازدید 79

دلبستگی بالینی

یکی از پایه های اساسی درمان هیجان مدار نظریه ی دلبستگی است. بسیار با اهمیت است که افراد با این مفهوم آشنا باشند.

زوجها پایه یک رابطه دیرپا و شادیبخش را عشق میدانند. در زوجدرمانی همواره مفاهیمی مانند قدرت، کنترل، خودگردانی، واسطهمندی تعارض در ممانعت از اشاعه محبت و عشق را زیر سیطه خود گرفته و عشق به یک متغییر فراموش شده تبدیل میشود.

اصول نظریه دلبستگی بالینی:

1- دلبستگی یک نیروی برانگیزاننده ذاتی است.

طلب و حفظ رابطه با افراد مهم زندگی یکی از گرایشات برانگیزاننده، اساسی و فطری انسان در طول زندگی است.

ای (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 4
تعداد بازدید 79

تعریف سوپر کامپیوتر:

لازم است در ابتدا به تعریف کن باچر(ken batcher) از سوپر کامپیوترها توجه کنیم:

"ابر رایانه وسیله ای برای تبدیل مسائل محاسبه ای به مسائل ورودی و خروجی است."

واژه ابر رایانه یا سوپر کامپیوتر اصولا به کامپیوترهایی اطلاق میشود که از نظر ظرفیت پردازش و به خصوص سرعت محاسبه از دیگر ماشینها قویتر باشند.

کلمه سوپر کامپیوتر برای اولین بار توسط روزنامه new york work در سال1929 برای ماشین بزرگی که توسط شرکت IBM برای دانشگاه کلمبیا ساخته شده بود بکار گرفته شد.

سوپر کامپیوترها در سال 1960 توسط سیمون کری(seymoun cray) در موسسه (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 1
تعداد بازدید 79

رادیوگرافی یا عکس برداری چیست

رادیوگرافی یکی از روش های تصویربرداری پزشکی است که با استفاده از آن میتوان به نحوی درون بدن انسان را دید و از بعضی بیماری های آن اطلاع پیدا کرد. این روش با استفاده از تابش اشعه ایکس X-ray ( اشعه رونتگن) به قسمتی از بدن انسان میتواند تصویر مورد نیاز را تهیه کند.

رادیوگرافی انواع متفاوتی دارد. پایه ای ترین نوع آن را رادیوگرافی ساده میگویند. رادیوگرافی ساده اولین نوع تصویربرداری یا اشعه ایکس است که به توسط بشر اختراع شده و هنوز بطور وسیعی از آن استفاده میشود.

یک تصویر رادیوگرافی ساده معمولا بصورت یک ورقه پلاستیکی یا سلوفان شفاف (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 5
تعداد بازدید 79

تبار

میرزا ابوالقاسم قائم مقام فراهانی، از سادات فرزند سیدالوزراء میرزا عیسی، از مردم هزاوه اراک بود. مادر او دخترعموی میرزا عیسی و دختر میرزا محمدحسین وفای فراهانی از وزیران دولت زند بود. اجداد او صاحب‌نام بودند و چند تن از آنان به خدمات مهم دولتی اشتغال داشتند. او در سال ۱۱۵۸ هجری قمری به دنیا آمد و زیر نظر پدر دانشمند خود تربیت یافت و در تهران کارهای پدر را انجام داد و در آغاز جوانی علوم متداول را آموخت. هم اکنون نام وی بر بلندترین خیابان اراک است.

زندگی سیاسی

قائم مقام فراهانی در صدراعظمی

میرزا ابوالقاسم سپس به تبریز نزد پدرش، (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)


تیلیغات