نوع فایل
pptx
تعداد صفحات 27
تعداد بازدید 275

به نام خدا

زندگی نامه

کالاتراوا یک نام اشرافی است که از شوالیه هاي قرون وسطایی گرفته شده است. خانواده کالاتراوا داراي صادرات کشاورزي وسیعی بودند که این امر در زمان دیکتاتوري ژنرال فرانکو بسیار نادر بود وداراي وضع مالی خوبی بودند سانتیاگو کالاتراوا در ۲۸ ژوئیه ۱۹۵۱ میلادی در حومهٔ شهر والنسیا در اسپانیا به دنیا آمد.کالاتراوا دوران ابتدایی را در والنسیا گذراند و موقعی که 8 سال داشت به مدرسه هنر و صنعت وارد شد در آنجا مهارتهاي فرمی کشیدن و نقاشی کردن را یاد گرفت .وي دوران تحصیل خود را در والنسیا به پایان رساند و به پاریس رفت و در رشته بوم شناسی ثبت نام کرد ولی به زودي ف (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
pptx
تعداد صفحات 75
تعداد بازدید 275

به نام خداوند بخشنده ی مهربان

عنوان سمینار: بررسی انواع سقف ها در سازه های فولادی و بتنی تهیه کننده : لوتوس محقق درس:روش های اجرایی

1

2

سقف کرمیت

(جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
pptx
تعداد صفحات 41
تعداد بازدید 276

”بسمه تعالی“ معماری اسلامی ”گرمابه“

فهرست: وجه تسمیه تاریخچه و پیشینه سیر تحول معماری حمام ورودی بینه میاندر گرمخانه خزانه استخریا چاله حوض شاه نشین خن یا تون دودکش و گربه رو نورگیری و تهویه مصالح تزیینات

نمونه ها حمام خسرو آقا اصفهان حمام چهار فصل اراک حمام وکیل شیراز حمام گنجعلی خان کرمان حمام علی آقا اصفهان حمام خان یزد حمام سلطان امیر احمد کاشان حمام فین کاشان

تصاویر استفاده شده مربوط به یک بنا نمی باشد و بر اساس نیاز از تصاویر مربوطه ی بناهای مختلف در کنار هم (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
pptx
تعداد صفحات 13
تعداد بازدید 276

طرح درس روزانه دین و زندگی (3)

لوتوس محقق

موضوع درسی: عزت نفس

درس سیزدهم : کرامت نفس

نکته: « انتخاب روش تدریس بر عهده دبیر است که متناسب با شرایط کلاس و محتوای درس، روش مناسب را برگزیند و اجرا نماید. البته ضروری است روشهایی انتخاب شود که دانش آموزان را فعال کند و به مشارکت در تدریس تشویق نماید. »

(جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
pptx
تعداد صفحات 31
تعداد بازدید 276

استاد:

موضوع: طیف سنجی تحرک یونی-عملکردها و عناصر اساسی.

تهیه کننده:

گرچه در متون گذشته، اولین تحقیق بنیادی در ارتباط با ساخت یون در هوا انجام شده است، اما مقالات بنیادی و اساسی در ارتباط با تحرک یونی در میدان های مغناطیسی که توسط لانگوین در سال 1905 منتشر شد، طیف سنجی تحرک یونی را به عنوان یکی از روش های تحلیلی نسبتاً جدید مورد بررسی قرار داده است. تقریباً 100 سال از منشا و مبدا عملکردهای تحلیلی موفقیت آمیز آنها می گذرد که البته همراه با اولین ابزارهای تجاری همراه بوده است که می تواند به طور عمده مربوط به فعالیت گسترده اف.دبلیو کاراسک باشد.البته، مراحل اصل (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
pptx
تعداد صفحات 38
تعداد بازدید 276

موضوع : ویژگی معماری ماریوبوتا

زندگي نامه ماريوبوتا، معاصر معماري که اکنون در کشور سوييس زندگي مي کند، در ماه آوريل سال 1943 م. در شهر مندريسيو در سوييس به دنيا آمد. او دوران ابتدايي و متوسط خود را در کشور سوييس سپري کرد.

(جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
pptx
تعداد صفحات 18
تعداد بازدید 276

موضوع: نوشته های ادبی

تهیه کنندگان

...

نام دبیر:

صور خیال به چند جمله ی زیر دقت کنید. 1) دل آدمی باغچه ای پر از غنچه است که با نسیم محبت باز می شود. 2) روی زرد دل با محبت گلگون می گردد. 3) سینه با نسیم محبت شکافته می شود. 4) محبت، دل را به میهمانی شکفتن می برد. 5) صدای شکفتن دل با نسیم محبت مشام جان را می نوازد. 6) غنچه ی دل نگران پرپر شدن است، اگر باغبان محبت نباشد. 7) دل های از غم شکافته با محبت شکفته می شوند. 8) نسیم محبت و محبت نسیم غنچه های باغچه ی دل را شکوفا می سازد.

با دقت در عبارتهای بالا در می یابیم که همگی آن ها صورت های گون (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
pptx
تعداد صفحات 17
تعداد بازدید 276

به نام او

فصل 13 علوم سوم راهنمایی

تولیدمثل

اهمیت تولید مثل

همه ي موجودات زنده براي بقاي خود فعاليت هايي مانند: تنفس كردن، رشد كردن، .... انجام مي دهند. اما يكي از مهمترين كارهاي موجودات زنده فعاليت در جهت بقاي نسل خود است. اگر جانداري نتواند فعاليت غير توليد مثل انجام دهد از بين مي رود اما اگر اين گونه از جانداران نتواند فعاليت توليد مثل انجام دهد نسل جاندار منقرض خواهد شد.

روش های تولید مثل

1. تولید مثل غیر جنسی یک فرد برای به وجود آمدن جاندار جدید کافیست (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
pptx
تعداد صفحات 20
تعداد بازدید 277

تاثیر آموزش و پرورش بر پیشرفت و یادگیری کودکان استثنایی دارای معلولیت ذهنی

استاد:

تهیه کننده:

در حدود 3 درصد افراد هر جامعه مبتلا به نوعی عقب ماندگی ذهنی می باشد ، شناسایی این قبیل کودکان و آموزش و پرورش آنان از ابعاد مختلف حائز کمال اهمیت می باشد.

در حدود 3 درصد افراد هر جامعه مبتلا به نوعی عقب ماندگی ذهنی می باشد ، شناسایی این قبیل کودکان و آموزش و پرورش آنان از ابعاد مختلف حائز کمال اهمیت می باشد.

کودکان و دانش آموزان استثنایی در پنج گروه مختلف تقسیم می شوند و در هر گروه تحت شرایطی خاص تحت تعلیم قرار می گیرند این پنج گروه عبارتند از (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
pptx
تعداد صفحات 24
تعداد بازدید 277

راه های مقابله با آتش سوزی در انبارها

تهیه کنندگان:

استاد: جناب آقای شریعتی مهر

لوتوس محقق

مقدمه درحالي كه همه از ايمني به عنوان يكي از اصول بسيار مهم ياد مي كنيم ولي پروژه‌هاي ايمن سازي به ندرت جايي درخور و مناسب در فهرست اولويتهاي يك كارخانه به خود اختصاص مي دهد. هنگامي كه كارخانه ها به ايمني در مقابل آتش سوزي مي انديشند، معمولا تصميم به پيروي از نشانه هاي مقابله با آتش و تنظيمات و كنترل آن به روشهاي معمول مي‌گيرند. زماني كه اين روشها را به درستي به كار گيريم و استفاده از آنها به طور قانوني اجباري شود ضريب ايمني در مقابل آتش سوزي در انبار به طور (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)


تیلیغات