نوع فایل
docx
تعداد صفحات 1
تعداد بازدید 130

سل چیست؟

سل عفونت مزمنی است که به وسیله باکتری " میکوباکتریوم توبرکلوزیس" و گاهی به وسیله سایر مایکوباکتریوم ها ایجاد می شود. این بیماری اغلب ریه را درگیر می کند، اما تقریبا هیچ کدام از دستگاه های بدن از شر بیماری "سل" در امان نیستند و سایر اعضای بدن هم ممکن است با این بیماری درگیر شوند.

بیماری سل به وسیله قطره های ریز موجود در هوا از فردی به فرد دیگر منتقل می شود و اغلب افرادی را که در ارتباط نزدیک با فرد بیمار باشند، درگیر می کند. بنابراین همه اعضای خانواده فرد بیمار، در معرض ابتلا به این بیماری هستند. مگر این که او به بیمارستان منتقل شو (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 4
تعداد بازدید 130

كاربرد های ضمير it

هر گاه فاعل جمله به هر دليلی مشخص نباشد از ضمير it به عنوان نائب فاعل استفاده می شود.

 It ضمیر خنثی برای سوم شخص مفرد است و زمانی فاعل جمله اشیاء یا حیوان باشد به جای آن استفاده می شود. اما It در موارد دیگری نیز استفاده می شود که فقط برای پر کردن جای فاعل می آید و معنی خاصی ندارد. و موارد كاربرد آن عبارتند از :

  1-  آب و هوا :

مثال:

It is very hot today.

It is cold today.

It was raining.

It is sunny.

 

2- قيد زمان :

مثال:

عج (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 15
تعداد بازدید 130

جوشکاری زیر پودری

جوش زير پودری يک فرايند جوش قوس الکتريکی است که در آن گرمای لازم برای جوشکاری توسط يک يا چند قوس بين يک فلز پوشش نشده، يک يا چند الکترود مصرفی و يک قطعه کار تامين می شود. قوس توسط لايه ای از فــلاکس پودری قابل ذوب شدن که فلز جوش مذاب و فلز پايه نزديک اتصال را پوشانده، و فلز جوش مذاب را از آلودگی های اتمسفر حفاظت می کند پوشيده می شود.

جوش که ترکيبی از فلاکس مذاب و فلزجوش مذاب است می گذرد. فلاکس مذاب معمولا", هادی خوب جريان الکتريسته است، در حالی که فلاکس سرد, هادی نيست. پودر جوش می تواند اکسيدزداها و ناخالصی زداهايی که با (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 246
تعداد بازدید 130

گزارش کارآموزی

دانشکده: فنی مهندسی واحد لامرد بخش: پتروشیمی

موضوع:

گذری برساختار اتصالات و شبکه های گاز شهری شرکت ملی گاز ایران

مکان:

اداره گاز گله دار

تقدیر و تشکر :

از اساتید ارجمند و گرامی که هر کدام در پیشرفت و ترقی تحصیلی اینجانب زحم (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 21
تعداد بازدید 130

موضوع:

سوخت های حاصل از نفت

رشته پتروشیمی

انواع سوخت : ( Types of fuel ) هواپیماها غالبا" از دو نوع سوخت استفاده میکنند : 1- بنزین : ( Petrol of Gasoline ) یک نوع استاندارد از سوخت هواپیما میباشد ، اما این سوخت در سه درجه متفاوت وجود دارد. . با رنگ زرشکی 145/115 . با رنگ سبز 130/100 . بدون رنگ 73 نسبتهای ذکر شده با درجه اکتان آنها تعیین میشود و تفاوت چندانی با هم ندارند و تفاوت جزئی در ترکیبات انها میباشد و ترکیبات آنها نیز نسبت به تراکم موتورهای مختلف تعیین میشود هر چند قابلیت انتقال آنها به درجه اکتان بستگی ندارد و تمام این سوختها نقطه اشتعالی در (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 1
تعداد بازدید 130

پیشگیری از ابتلا به انگلها: بهترین وسیله برای مبارزه با بیماریهای انگلی و پیشگیری از مبتلا شدن با آنها دقت در رعایت بهداشت فردی،‌ بهداشت محیط و مواد غذائی همراه با درمان افراد مبتلا است.

بنابراین عمل کردن به موارد زیر به پیشگیری از مبتلا شدن به بیماریهای انگلی کمک زیادی خواهند نمود.

۱ـ دقت کافی در پخت کامل گوشت گاو

۲ـ شستشوی مکرر دستها با آب و صابون بخصوص قبل از غذا خوردن و بعد از مستراح

۳ـ کوتاه نگهداشتن ناخنها

۴ـ جوشاندن آب آشامیدنی در جاهائی‌ که آب لوله‌کشی وجود ندارد.

۵ـ جوشانیدن ظروف و البسه در خانواده‌ای که فرد مبتل (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 78
تعداد بازدید 130

گزارش کارآموزی در جهاد کشاورزی

مقدمه

اهميت حسابداری وحسابرسی دولتی به لحاظ ويژ گيهايی خاص خودو عليرغم تحت پوشش قراردادن بخشی عظيمی ازمنابع مالی كشور هنوز هم مورد توجه جدی قرار نگرفته وابعاد وجايگاه واقعی آن به خصوص درايران درسپرده‌ای ازابهام باقی مانده است. درعصر انفجار اطلاعات، كشورهای پيشرفته مطابق معمول به اهميت امور مالی دولتی وغيرانتفاعی بيش ازپيش پی برده ودرسالهای گذشته شاهد تشكيل كميسيونها وكميته‌های بررسی وتجديد نظر درنظامهای حسابداری وحسابرسی دولتی اين كشورها هستيم كه نتيجه آن به صورت تغييرات بنيادی دراستانداردهای جديد حسابداری وحسابرسی غيرانتفاعی تبلور م (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 3
تعداد بازدید 130

چرا 10 اردیبهشت روز ملی خلیج فارس؟

این روز در تاریخ ایران روز مهمی است. شاه عباس صفوی در این روز در سال 1621 میلادی توانست جزیره هرمز را از چنگ پرتغالی ها درآورد، تا این روز را سالها بعد بنام روز خلیج فارس بنامند.

علاوه بر مورخان و سياحان يوناني و رومي كه از آنها نقل قول شده است، مي توان حداقل به 200 نفر از مورخان و سياحان سرشناس كشورهاي اسلامي و عربي قرون گذشته نيز كه در توصيف خليج فارس و نامگذاري آن بطور مستقيم و يا ضمني توضيحاتي دارند اشاره نمود.

اين مورخان همگي در كتب خود عبارتهاي ذيل را در وجه تسميه و علت نام گذاري خليج فارس به اين نام ارائه نموده ا (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 1
تعداد بازدید 130

مگس نیمه دانا

عنکبوت بزرگی در خانه ی کهنهْ سازی، تار زیبایی برای شکار مگس تنید. هر بار که مگسی بر تارش فرود می آمد و گرفتار می شد عنکبوت آن را می بلعید تا مگسان دیگر که از آن حوالی عبور می کردند تصور کنند تار عنکبوت مکان امنی برای استراحت است . روزی مگس نیمه دانایی، وز وز کنان بالای تار عنکبوت پرواز می کرد و آنقدر برای فرود آمدن مسامحه کرد که عنکبوت ظاهر شد و گفت: "بفرما." اما مگس که از او خیلی باهوشتر بود گفت، "من هرگز در جایی که مگس دیگری نیست فرود نمی آیم و در منزل تو مگس نمی بینم."

مگس پرواز کنان رفت ، تا به جایی رسید که مگسان زیادی گرد آمده بودند. (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 6
تعداد بازدید 130

عنکبوت:

بطور حتم شما در طبیعت پیرامون خود و یا حتی در خانه تان با عنکبوت و تار عنکبوت روبرو شده اید . آیا تا کنون با دقت به این پدیده ی شگفت انگیز اندیشیده اید ؟ آیا هیچ فکر کرده اید که زندگی عنکبوت چگونه است و تار عنکبوت از چه ویژگیهای خاصی برخوردار است و خداوند چگونه قدرت گوشه ای از قدرت بیکرانش را در حیات این موجود عجیب به نمایش گذارده است ؟

در اینجا شما را با قسمتی از زندگی و ویژگی های عنکبوت اشنا می کنیم تا بیش از پیش به حکمت و قدرت پروردگار دانا پی ببریم .

عنکبوت‌ها جانوران بي مهره ی شکارگري‌اند که داراي بدني دوبخشه و هشت پا هستند. عنکبوت ها فاقد (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)


تیلیغات