نوع فایل
docx
تعداد صفحات 13
تعداد بازدید 91

علت عقب ماندگی ایران به نسبت کشورهای غربی با وجود امکانات فراوان

چرا ايران با اينكه سرمايه ها و امكانات خوبي دارد مثل گاز و نفت و حتي خاك كه برخي از كشورها خاك ايران را مي خرند و امكانات ديگر و ... ولي ايران مثل آمريكا و فرانسه و ايتاليا توسعه يافته نيست؟

با سلام و تشکر از انعکاس سوالات و ديدگاههاي خود به اين مرکز ، به نظر می رسد قبل از پرداختن به اصل موضوع،ذکر یک مقدمه کوتاه و چند نکته مقدماتی(مرتبط به بحث توسعه) خالی از ضرورت نباشد.

مقدمه:

نباید از خاطر دور داشت که امروزه بحث توسعه از دغدغه های جدی بشر امروز بوده و جامعه بشری مرتبا در راه ت (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 8
تعداد بازدید 91

سلول بنيادي چيست؟ سلول  بنيادي نامي كلي است و به گروهي از سلول هاي بدن گفته مي شوند كه داراي چند وپژگي مهم مي باشند:

1)      اين سلول ها تخصص نيافته هستند. 

2)      مجددا در بدن از طريق تقسيم سلولي خود را توليد و تكثيرمي كنند. 

3)      عمري  طولاني دارند.

4)    در شرايط آزمايشگاهي، مي توان آنها را به سلول هايي متخصص با اعمال و فعاليت مشخص تبديل كرد . به عبارتي در محيط كشت و در مجاورت عوامل مغذي خاصي با دست كاري يك سلول بنيادي در حالت پايه, در سلول ژن هايي را فعال نموده و سلول  بنيادي مجبور به ايجاد  عواملي پروتئيني در داخل و سطح خود مي شود و (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 2
تعداد بازدید 91

آسیب های ماهواره

ترویج خشونت یکی از مهمترین و آشکارترین پیامدهای منفی فیلم ها و برنامه های شبکه های ماهواره ای،افزایش خشونت در جامعه است. تحقیقات مختلف روانشناسی با محوریت نظریه یادگیری مشاهده ای آلبرت بندورا نشان داده اند مشاهده صحنه های خشونت آمیز، گرایش به پرخاشگری را در بینندگان آن بالا می برد و این در حالی است که حجم قابل مشاهده برنامه های ماهواره ای به فیلم های سینمایی و سریال هایی اختصاص دارد که در آن صحنه های خشونت آمیز به طور مکرر تکرار می شود. سهل و آسان نشان دادن کشتار و قتل و هرگونه جنایت با سلاح سرد و گرم، ترس بیننده را فرو می ریزد؛ در واقع هنگامی که بیننده ساع (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 3
تعداد بازدید 91

جغد، شکارچی شب

جغدها به راسته بوفیان تعلق دارند. برای این راسته در فارسی نامهای زیادی پیشنهاد شده است مانند شب شکران ، چون اغلب در شب شکار می‌کنند، جغد شکلان چون اغلب شبیه جغد هستند و جغدها گروه بزرگی از این راسته را تشکیل می‌دهند. این پرندگان دارای صورتی مسطح و چشمانی درشت می‌باشند. پرهای بسیار نرم و پر پشت دارند. پرواز آنها بدون صدا انجام می‌شود.

این پرندگان گردن کوتاهی دارند. گوشهای راسته بوفیان از پرهایی که تغییر شکل یافته است پوشیده شده است و نسبت به گوش سایر پرندگان بزرگتر است. در بعضی نواحی حتی در ایران در زمان قدیم جغد را شوم می‌دانستند در صورتی که این پرن (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 2
تعداد بازدید 91

رشته تحصیلی: معماری

موضوع: نقشه برداری

وسایل مورد نیاز:متر پارچه ای یا فلزی گچ و یا رنگ فشاری

شرح عملیات:کاری که ما قرار بود انجام دهیم محاسبه ی فاصله به روش غیر مستقیم بود که به دو روش بود که روش دوم را انجام دادیم.

الف:در صورت وجود مانع عبور.

ب:در صورت وجود مانع عبور و مانع دید.

زمین ما طوری بود که مصالح ساختمانی وسط ان قرار داشت که به نقطه ی دوم نه دید داشتیم و نه می توانستیم از ان عبور کنیم. بخاطر همین نقطه ی اول و دوم که مشخص کرده بودیم برای بدست اوردن اندازه ی ان نقطه ی سومی را در نظر گرفتیم و ان را ط (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 2
تعداد بازدید 91

لوئی پاستور دانشمند، پزشک، شیمیدان، زیست شناس و باکتری شناس بزرگ فرانسوی در دهکده دل (Dole ) ناحیه ژورا به دنیا آمد.

او در دوران کودکی هیچگونه هوش زیادی از خود نشان نمی داد، ولی بسیار کوشا و بردبار بود. به خاطر اینکه از استادان خود پرسش های شگفت آوری می کرد، از گروه شاگردان نخبه و ارزنده به شمار می رفت.

پاستور در جهان به پدر میکروبیولوژی (میکروب شناسی) مشهور است. نام او در میان اندیشمندان و نیکوکاران جهان ،‌همیشه به یادگار خواهد ماند.

آزمایشهای مشهور پاستور که منجر به باطل شدن نظریه خلق الساعه شدند:

آزمایش اول

پاستور لوله ای شیشه ای (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 7
تعداد بازدید 91

سؤالات آزمون كتاب " روشهاي غلبه بر افسردگي و رموز شاد زيستن "

1- طبق آمار جهاني در بهترين و شادترين كشورها از هر------ زن و از هر ------ مرد يك نفر دچار افسردگي مي باشد و شيوع افسردگي در ايران تا ---------- درصد هم گزارش شده است .

الف – 10 ، 4 و 70 درصد ب – 15 ، 10 ، 60 درصد

ج – 4 ، 10 ، 70 درصد د – 4 ،14 ،65 درصد

2 – همانند بيماريهاي جسمي ، افسردگي نيز يك نوع بيماري ----------------- است كه علائم وناراحتي هاي آن بيش از -------- هفته طول مي كشد .

الف – روحي و رواني – 2 (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 5
تعداد بازدید 91

زبان و تفکر

یکی از سوالات مهم و قدیمی در روانشناسی و زبان‌شناسی مربوط به رابطه زبان و تفکر است. آیا زبان تنها شرط وجود فعالیت‌های عالی ذهن مانند تفکر، تخیل، تجرید، تعمیم، استدلال، قضاوت و مانند آن است؟ آیا اگر ما زبان نمی‌آموختیم از این فعالیت‌های عالی ذهن بی‌بهره می‌بودیم؟ چنانچه براثر تصادف یا بیماری قدرت سخن گفتن را از دست بدهیم، آیا قدرت تفکر را نیز از دست خواهیم داد؟ این سوال ها تازگی ندارد و از دیرباز توجه فلاسفه و متفکرین را بخود مشغول داشته است. افلاطون معتقد بود که در هنگام تفکر روح انسان با خودش حرف می‌زند. واتسون از پیشروان مکتب رفتارگرایی در روانشناسی این مطلب را (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 2
تعداد بازدید 91

در دوران دوساله دیپلم هنرجویان این رشته مهارت هایی از قبیل موارد زیررا کسب می کنند :

اصول اولیه کار در ازمایشگاه به عنوان شیمیست ازمایشگاهی درجه دو،طرزشناسایی مواد الی و معدنی ،تهیه برخی گازهای شیمیایی، تجزیه ترکیبات شیمیایی ،تشخیص انواع انیونها وکاتیونها ، تعیین الاینده های سمی اب اشامیدنی، اندازه گیری سختی دائم و موقت اب ، تعیین غلظت انواع محلول مجهول( اسیدی متری،قلیا متری، کروم متری، منگانومتری، ارژانتومتری و...)، تهیه مواد شیمیایی روزمره زندگی مانند : انواع شامپو، صابون جامد و مایع ، کرم های بهداشتی ، خمیردندان ، واکس کفش ، شمع ، اب اسید باطری اتومبیل ، رنگرزی انواع الیاف (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 2
تعداد بازدید 91

سد کرخه

اطلاعات کلی

نام رسمی: سد کرخه

کشور: ایران

رودخانه: کرخه

محل: ۲۱ کیلومتری شمال غرب

اندیمشک در استان خوزستان

نوع سد: خاکی با هستهٔ رسی

نوع سرریز: اوجی دریچه‌دار با سرسره آبی و ۴ دریچهٔ قطاعی

ظرفیت تخلیه سرریزها: ۱۸٬۲۶۰ متر مکعب بر ثانیه

تاریخ ساخت: فروردین ۱۳۸۰

اطلاعات مخزن

حجم مخزن: ۴۳۰ میلیون متر مکعب

مساحت دریاچه: ۴۷ کیلومتر مربع

طول دریاچه: ۶۰ کیلومتر

مختصات: ۳۲°۲۹′۲۴″ شمالی ۴۸°۰۷′۴۱″ شرقی / ۳۲.۴۹° شما (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)


تیلیغات