نوع فایل
docx
تعداد صفحات 3
تعداد بازدید 81

امامقلی خان

(امامقلی خان (مرگ ۱۰۴۲ هجری قمری برابر با ۱۰۱۲ هجری خورشیدی) از سرداران جنگی و حاکمان زمان شاه عباس یکم صفوی بود. او فرزند الله وردی خان گرجی بود و بیگلربیگی (فرماندار) ایالت فارس به همراه بوشهر و بحرین بود. امامقلی خان به دستور شاه صفی در قزوین کشته شد.

آغاز زندگی

او پسر اللّه وردی خان قوللرآقاسی (رئیس غلامان شاهی) بود که سردار شاه عباس یکم و از سوی پدر گرجی بود.

پس از فوت پدر در سال بیست و هفتم پادشاهی شاه عباس بجای وی به امیرالامرایی فارس و سپهسالاری ایران گماشته شد. در سال ۱۰۲۶ ق هنگامی که خلیل پاشا وزیر اعظم عثمانی به آذربایجا (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 3
تعداد بازدید 81

نظامی الیاس بن یوسف بن زکی معروف به نظامی مادرش کُرد نژاد که در جوانی از دنیا رفت.نظامی در گنجه به دنیا آمد،گنجه در آن روزگار ،با وجود بی سامانی ها و پریشانی های حاصل از کشمکش ها،کانون و مهد بزرگ شعر فارسی بود.گرچه «شروان» به سبب وجود شاعرانی چون خاقانی ،فلکی و مجیر پرآوازه بود گنجه نیز از شعر شاعرانی چون ابوالعلاء گنجوی و مهستی گنجوی نامور گشته بود اما آوازة نظامی همه را تحت الشعاع خود گرفت. یان ریپکا نظامی شناس بزرگ چک در تاریخ ادبیات ایران صفحه 330 می گوید: نظامی درخشان ترین سرایندة داستان های عشقی است که آذربایجان به ادبیات و تمام جهان تقدم داشته است؛ سخنوری که گذشت روزگاران تاز (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 246
تعداد بازدید 81

گزارش کارآموزی

دانشکده: فنی مهندسی واحد لامرد بخش: پتروشیمی

موضوع:

گذری برساختار اتصالات و شبکه های گاز شهری شرکت ملی گاز ایران

مکان:

اداره گاز گله دار

تقدیر و تشکر :

از اساتید ارجمند و گرامی که هر کدام در پیشرفت و ترقی تحصیلی اینجانب زحم (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 7
تعداد بازدید 81

مقايسه سبك خراساني و عراقي

در سبك خراساني لغات و اصطلاحات تازی به كار نرفته است در صورتي كه در سبك عراقي از كلمات و اصطلا حات تازی زياد استفاده شده است. در سبك خراساني تشبيه و استعاره و كنايه جايي نداشت اما سبك عراقي سرشار از تشبيه و استعاره و كنايه است. در سبك خراساني تعصب ديني به چشم نمي خورد اما در سبك عراقي نكات و اصطلاحات مذهبي در شعر وارد شده است. اين موارد نشان دهنده ي تفاوت اين دو سبك شعري و طرز تفكرو نگرش چکامه سرایان اين دو سبك است و اينكه در هر دوره خصوصيات چکامه ی با توجه به شرايط آن زمان تغيير تغيير مي كند. براي مثال رودكي در سرودن قصيده هاي مدحي و وصفي استاد ب (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 1
تعداد بازدید 81

تئوري آزمايش تهيه استانيليد

استانيليد يا همانN –فنيل استاميد داراي فرمول C6H5NHCOCH3 بوده و جزء دسته آمين هاي نوع دوم است. با وجود آنكه از اين ماده در تهيه داروها استفاده مي شود.

مصرف زياد يا طولاني استانيليد سبب بيماري خوني بنام مت هموگلوبينميا مي شود. در اين بيماري ، اتم آهن مركزي هموگلوبين از حالت آهن(II) به حالت آهن(III) تبديل مي شود و مت هموگلوبين مي دهد. مت هموگلوبين نمي تواند حمل اكسيژن را در خون انجام دهد و نتيجه آن نوعي كم خوني است كه با كاهش هموگلوبين يا از دست رفتن سلول هاي قرمز همراه است.

از واكنش آمين با اسيد انيدريد ، آميد تشكيل مي شود. است (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 4
تعداد بازدید 81

كاربرد های ضمير it

هر گاه فاعل جمله به هر دليلی مشخص نباشد از ضمير it به عنوان نائب فاعل استفاده می شود.

 It ضمیر خنثی برای سوم شخص مفرد است و زمانی فاعل جمله اشیاء یا حیوان باشد به جای آن استفاده می شود. اما It در موارد دیگری نیز استفاده می شود که فقط برای پر کردن جای فاعل می آید و معنی خاصی ندارد. و موارد كاربرد آن عبارتند از :

  1-  آب و هوا :

مثال:

It is very hot today.

It is cold today.

It was raining.

It is sunny.

 

2- قيد زمان :

مثال:

عج (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 1
تعداد بازدید 81

تاثیر خواندن نماز صبح بر قلب

اقامه نماز علاوه بر تاثیراتی که بر روح و جان انسان دارد بر سلامتی انسان نیز تاثیر دارد

تأثیر نماز صبح بر قلب

عقیق:اقامه نماز علاوه بر تاثیراتی که بر روح و جان انسان دارد بر سلامتی انسان نیز تاثیر دارد که البته تاکنون در این حد کشف شده و قطعا تاثیرات نماز بیش از این حرف‎هاست.

نتایج تازه‌ترین تحقیقات علمی نشان می‌دهد، خواندن نماز صبح،‌ بهترین شیوه‌ برای پیشگیری از بیماری‌های قلبی ـ عروقی است. بر اساس تحقیقات انجام شده خواب طولانی مدت در طول شبانه‌روز‌، مهم‌ترین عامل ابتلا به بیماری‌های قلبی است. این تحقیق (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 1
تعداد بازدید 81
نوع فایل
docx
تعداد صفحات 12
تعداد بازدید 81

موضوع:

اهمیت خلیج فارس

دبیرمربوطه:

لوتوس محقق

تهیه کننده:

لوتوس محقق

فهرست مطالب

حمایت امریکا و رفتارهای تحریک آمیز پادشاهی های عرب

تقابل قدرت ها و شکل گیری الگوهای امنیتی در منطقه خلیج فارس

ایالات متحده و چگونگی روی آوردن به ظرفیت های منطقه ای برای مقابله با ایران

نتیجه گیری

منابع و ماخذ:

ح (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 7
تعداد بازدید 81

سؤالات آزمون كتاب " روشهاي غلبه بر افسردگي و رموز شاد زيستن "

1- طبق آمار جهاني در بهترين و شادترين كشورها از هر------ زن و از هر ------ مرد يك نفر دچار افسردگي مي باشد و شيوع افسردگي در ايران تا ---------- درصد هم گزارش شده است .

الف – 10 ، 4 و 70 درصد ب – 15 ، 10 ، 60 درصد

ج – 4 ، 10 ، 70 درصد د – 4 ،14 ،65 درصد

2 – همانند بيماريهاي جسمي ، افسردگي نيز يك نوع بيماري ----------------- است كه علائم وناراحتي هاي آن بيش از -------- هفته طول مي كشد .

الف – روحي و رواني – 2 (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)


تیلیغات