نوع فایل
docx
تعداد صفحات 2
تعداد بازدید 125

لوئی پاستور دانشمند، پزشک، شیمیدان، زیست شناس و باکتری شناس بزرگ فرانسوی در دهکده دل (Dole ) ناحیه ژورا به دنیا آمد.

او در دوران کودکی هیچگونه هوش زیادی از خود نشان نمی داد، ولی بسیار کوشا و بردبار بود. به خاطر اینکه از استادان خود پرسش های شگفت آوری می کرد، از گروه شاگردان نخبه و ارزنده به شمار می رفت.

پاستور در جهان به پدر میکروبیولوژی (میکروب شناسی) مشهور است. نام او در میان اندیشمندان و نیکوکاران جهان ،‌همیشه به یادگار خواهد ماند.

آزمایشهای مشهور پاستور که منجر به باطل شدن نظریه خلق الساعه شدند:

آزمایش اول

پاستور لوله ای شیشه ای (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 5
تعداد بازدید 127

طرح درس سالانه درس قرآن – پایه اول

ماه 

هفته 

کتاب آموزش قرآن و مصحف قرآن 

هدف ویژه درس 

فعالیت های دیگر مهر 

اول 

گروه بندی دانش آموزان- روخوانی مصحف از1 تا 12 

آشنایی دانش آموزان با روخوانی و روان خوانی صحیح آیات 

آوردن CDیا نوار آموزشی قرآن از قاریان محترم 

دوم 

آموزش درس 1حل تمرینات درس 1 از صفحه1تا4 

آموزش و تفهیم کلمات معانی ترکیبات قرآنی به دانش آموزان 

< (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 3
تعداد بازدید 127

برنامه نویسی جدید اپل

در طول مراسم WWDC 2014، همانطور می‌دانید، شرکت اپل زبان برنامه‌نویسی جدیدی را با نام «سویف» (Swift) ابداع کرد. زبان سویفت قرار است که یک زبان ساده باشد و استفاده از آن به‌راحتی صورت گیرد تا فرآیند توسعه نرم‌افزار با سرعت بیشتری انجام شود و آن پیچیدگی‌های سابق XCode را نداشته باشد.

در طول سال‌های گذشته، شرکت اپل با استفاده از مستندات و ابزارهایی که در اختیار توسعه‌دهندگان نرم‌افزار قرار میداد، سعی بر آن داشت که برنامه‌نویسی را ساده‌تر نماید، اما بهرحال، زبان Objective-C و محیط XCode پیچیدگی‌های خاص به خودشان را داشتند. همه این‌ها با هم باعث می‌ (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 9
تعداد بازدید 127

ویژگی‌های تفکر بسیجی

/

“بسیجی” از جمله واژه‌هایی است که به لطف انفاس قدسی امام تنها در لغتنامه و دایره‌المعارف انقلاب اسلامی یافت می‌شود. “بسیجی” فرد عاشق سراز پا نشناخته‌ای است که لحظه لحظه زندگی خویش را وقف اسلام و قرآن و ولایت و انقلاب اسلامی کرده است.

شناخت بسیجی در وضعیت کنونی و آینده از ضروریات بزرگی است که در سرنوشت سامان دادن به کشور، ترویج اسلام ناب و تداوم راه مقدس انقلاب و امام راحل (سلام‌الله علیه) نقش تعیین کننده دارد.

ملاک و مبنا برای معرفت بسیجی، تفکر بسیجی است که ما را می‌تواند به گوشه‌هایی از حیات معنوی او رهنمون و (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 2
تعداد بازدید 127

قانون اهم

اختلاف پتانسیل (v) با دادن انرژی به بارهای آزاد رسانا باعث شارش انها و ایجاد جریان الکتریکی در رسانا می شود . از طرف دیگر مقاومت الکتریکی رسانا مانعی در ایجاد جریان است و باعث کاهش جریان می شود هر چه مقاومت الکتریکی رسانا یعنی R بزرگتر باشد به ازای اختلاف پتانسیل ثابتی شدت جریان در رسانا کوچکتر می شود .

اما چه رابطه ای بین اختلاف پتانسیل دو سه رسانا ( V ) و شدت جریان الکتریکی از آن (I) و مقاومت الکتریکی رسانا ( R) بر قرار است ؟

حل R = 𝑉 𝐼

نسبت اختلاف پتانسیل دو سر یک رسانا به شدت جریان الکتریکی که از آن می گذرد در دمای ثابت عددی ث (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 12
تعداد بازدید 127

 چاله ی شیطان (شیطانک)

/  

نام بازی: چاله ی شیطان (شیطانک)

نام محلی: مات شیطان (شیطان ماتی)

اهداف کلی: بهبود استقامت بدن، تقویت عضلات پا، هماهنگی اعصاب و اعضای بدن

اهداف جزئی: دقت در نشانه گیری و تمرکز حواس

تعداد بازیکن: 3 الی 8 نفر

سن بازیکنان: 7 الی 13 ساله

ابزار لازم: یک عدد توپ کوچک مانند تنیس

محوطه بازی: حداقل 10 × 5 متر

 

شرح بازی:

 

بعد از مشخص کردن محدوده ی زمین بازی، در یک طرف آن، گودال کوچکی به صورت چاله که تقریباً به اندازه ی قطر توپ ا (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 6
تعداد بازدید 127

تأثیر علوم شناختی بر روانشناسی معاصر

دکتر کمال خرازی

مقدمه

علوم شناختی به عنوان یکی از دانش های نو در سال های اخیر توسعه قابل ملاحظه ای یافته است، به طوری که پیش بینی می شود با کمک سایر دانش های جدید از جمله فن آوری زیستی، فن آوری اطلاعات و فن آوری نانو تحول عمیقی در زندگی بشر ایجاد کند .این دانش که حوزه ای میان رشته ای مرکب از علم اعصاب، روانشناسی، زبان شناسی، هوش مصنوعی و فلسفه ذهن است، تأثیر چشمگیری بر روانشناسی داشته است، تا آنجا که امروزه رویکرد شناختی در اکثر دانشکده ها، مراکز تحقیقاتی و کتابها و مجله های روانشناسی گرایش حاکم به شمار می رود. روانشن (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 3
تعداد بازدید 127

1. ماگماتيسم وسنگ هاى آذرين

در گذشته اى نه چندان دور ،زمين شناسان بر اين باور بودند که آنچه در زير پوسته زمين پنهان است حالتى مذاب دارد. بعدها شواهد به دست آمده نشان داد که مواد مذاب فقط در بخش هايى از داخل زمين ديده مى شود که گرماى موجود،براى ذوب سنگها کافى است.اين مواد مذاب پس از تشکيل شدن ممکن است به سطح زمين برسند ،يا اينکه در درون زمين سرد شوند. در اين موارد، سنگ هاى آذرين بيرونى ودرونى حاصل مى آيند. / باتوليتهابزرگترين وسيع ترين توده هاى آذرين عمقى اند، به طورى که حداقل وسعتى معادل يکصد کيلومتر مربع را در بر ميگيرند (مانند کوه الوند در همدان) .عمق باتوليت ها (جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 1
تعداد بازدید 127

عاشورا

عاشورا، دهمین روز از ماه محرم در گاه‌شماری هجری قمری، روز مقدس مسلمانان است. شهرت این روز نزد شیعیان به دلیل وقایع عاشورای سال ۶۱ هجری قمری است که در این روز حسین بن علی- امام سوم شیعیان - و یاران وی در رویداد کربلا در جنگ با لشکر عمر سعد کشته شدند. شیعیان در این روز سوگواری می‌کنند. اهل سنت روز عاشورا را سالگرد روزی می‌دانند که موسی دریای سرخ را شکافت و خودش و پیروانش از آن عبور کردند و این روز را گرامی و روزه گرفتن در این روز را مستحب می‌دانند.

کلمه عاشورا به معنای «دهم» است. در تقویم رسمی ایران، افغانستان، عراق، پاکستان و هند این روز تعطیل می‌باشد.

(جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)

نوع فایل
docx
تعداد صفحات 20
تعداد بازدید 127

عنوان تحقیق :زیتون

فهرست مطالب

مقدمه

تاريخچه كارخانه روغن زيتون سفيدرود:

تنه درخت زیتون

محصولات نهایی درخت زیتون: میوه و روغن زیتون

کشت زیتون در ایران

خواص درمانی زیتون

تاثیر روغن زیتون در بهبود جریان خون

سودمندی‌ها

زیان‌ها

تركيبات شيميايي:

خواص داروئي:

آب و هوای مطلوب درخت زیتون

خاک مطلوب درخت زیتون

ازدیاد درخت زیتون

کود و حفظ حاصلخیزی خاک در باغ زیتون

(جهت مشاهده کامل مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)


تیلیغات